V Brně byl otevřen exkluzivní showroom AMG Performance Center

Autor: Pavel Srp -   20. 10. 2017


V České republice byl otevřen značkový showroom vozů Mercedes-AMG. Včera ho slavnostně otevřel brněnský dealer Hošek Motor. Jde přitom o druhé české AMG Performance Center, to první bylo otevřeno před třemi lety na pražském Chodově.

„AMG Performance center je vysoce specializované prodejní a servisní místo pro nejnáročnější zákazníky. Automobilka si pro takovou spolupráci vybírá jen nejlepší partnery z dealerské sítě Mercedes-Benz. Na celém světě je pouze zhruba 500 center s takovýmto statusem. Jednotně navržené prodejní a výstavní prostory zapůsobí na naše zákazníky emotivní prezentací jedinečné identity značky AMG. Pro každého fanouška rychlosti a kvality máme v Brně připraveny k vyzkoušení širokou paletu vozů AMG,“ říká Andrea Ungerová z Hošek Motor.

Tomu, aby některý dealer mohl otevřít AMG Performance Center, předchází dlouhá cesta plná jednání, certifikací, schvalování přímo v AMG, ale i školení. Nejde jen o to, aby byl vybudován potřebný koutek v dosavadním showroomu a instalován nábytek. Divize Mercedes-AMG totiž také zjišťuje potenciál trhu a také to, zda je onen konkrétní dealer schopen prodat určité množství modelů a podobně.

https://www.facebook.com/automaniacz/photos/a.503615053080979.1073741832.140613126047842/1367861869989622/?type=3&permPage=1

Hošek Motor má v současnosti objednáno 40 vozidel, do konce roku jich je v plánu podle prodejce Radima Cibulece celkem 50. V České republice se podle předpokladů letos u všech dealerů prodá na 400 modelů AMG ve verzích 43, 45, 63 i 65. To je oproti roku 2016, kdy to bylo „jen“ 222, velký skok. Na celém světě je to přibližně 100 tisíc vozů.

V rámci další podpory prodeje si české zastoupení značky připravilo speciální nabídku operativního leasingu na modely Mercedes-AMG A 45, CLA 45 (verze kupé i shooting brake), GLA 45 i C 43 (verze sedan, kombi a kupé). Mercedes–AMG A 45 lze pořídit za 21 000 Kč bez daně za měsíc.

Modely AMG mohou prodávat všichni dealeři Mercedes-Benz v České republice, ale prodejní místo AMG Performance Center přináší pro zákazníky řadu výhod. Ty spočívají nejen v profesionálně vyškoleném prodejci, ale také v nutnosti mít předváděcí vozy Mercedes-AMG a tak dále. „Vysoká profesionalita specializovaných odborníků jak v prodeji tak v servise je velkým benefitem pro zákazníky. Navíc naše nejnáročnější zákazníky zveme na speciálně připravené AMG akce například v podobě okruhového ježdění se zkušenými instruktory nebo na jiné zážitkové akce dle zaměření, například driftování na zamrzlém jezeře ve Švédsku,“ říká Andrea Ungerová.

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 2. týden 2023: Seznam aut není z nejkratších, nechybí ani Porsche, AMG nebo Volvo

Podle Ungerové jsou nejpopulárnějšími modely vozy 43 AMG, tedy třídy C, E a GLE. V závěsu se za nimi drží Mercedes-AMG C 63 a AMG-GT, tedy jeden ze dvou modelů, který se nabízí výhradně pod značkou Mercedes-AMG. Tím druhým je epický Mercedes-Benz SLS AMG, jehož výstavu si pro nás v Hošek Motor připravili. A nebyl to jeden model, ale hned 7 vozů! Ten nejexkluzivnější stál uvnitř showroomu po boku Mercedes-AMG GT C. Jde o verzi Black Series z konce výroby, navíc ve speciální žluté barvě Solar Beam. Cena takového vozu se dnes odhaduje na částku kolem 500 tisíc eur. Hošek Motor má však ve sbírce dvě verze Black Series, ta druhá, bílá stála vystavena na výstavce venku po boku dvojice vozů Mercedes-Benz SLS AMG GT Final Edition kabriolet a trojice dalších „obyčejných“ SLS AMG kupé. Pohled na šestici vystavených aut byl dechberoucí. O tom se ostatně můžete přesvědčit v přiloženém videu. Na servise se objevil navíc další zákaznický SLS AMG, takže jich na jednom místě bylo 8! Prohlédnout jsme si ale mohli také Mercedes-AMG C 63 S kabriolet Ocean Blue Edition.

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek