Často se hodně rozčilujeme nad tím, kolik radarů na nás, řidiče, všude číhá. Většina měst je jimi doslova protkaná a hlídají nás i na opravovaných úsecích dálnice D1. Jakkoliv si myslíme, že takový počet kontrol je tak trochu na hlavu, vlastně si za něj můžeme my všichni řidiči sami. Kdybychom totiž dodržovali dopravní předpisy a maximální povolené rychlosti, úřady by neměly potřebu stále nové radary přidávat.

Přesně to je případ dvou nových radarů, které během prázdnin spustí město Benešov a obec Kozmice, o čemž informovala ČT24. V obou obcích se totiž dlouhou dobu potýkají s řidiči, kteří zde využívají sjezd z D1, ale často “zapomínají” upravit rychlost z té dálniční, na maximálně povolených 50 km/h. Jeden z řidičů zde prý dokonce ve vysoké rychlosti havaroval, prorazil plot zahrady a zastavil se až o rodinný dům. Raději nedomýšlet, jak by to dopadlo, kdyby na zahradě někdo byl.

Benešov a přilehlá obec Kozmice se proto rozhodly, že takto to dál nejde. Jediným možným řešením je instalace radarů. V Benešově si tedy dejte velký pozor na rychlost v ulici Máchova, ve zmíněné obci pak na její hlavní silnici. Ostrý provoz obou radarů bude spuštěn už během prázdnin a starostové obou obcí si od nich slibují hlavně zklidnění velmi husté dopravy.