toyota-prius-offroad

Toyota Prius je nejznámější hybrid na světě, ale ještě nikdy se z něj asi ještě nestal off-road. A vlastně už to dnes není pravda, protože jeden takový terénní prius vznikl v Bahrajnu. Na svědomí ho má tamější dealer Kanoo Performance a zatím nezveřejnil moc informací, na ty si budeme muset zatím počkat.

Základ si blázniví Bahrajnci vzali v běžném hybridním Priusu, kterému rozřezali karoserii a výrazně upravili podvozek. Na místo víka zavazadlového prostoru je díra, v níž jsou dvě náhradní kola s terénními pneumatikami. Kola jsou to opravdu velká, stejná putovala i na auto, které kvůli tomu dostalo zvýšený podvozek a nástavce blatníků.

Za zmínku určitě stojí také nové výfukové potrubí GReddy s dvěma koncovkami výfuku v obou rozích nárazníku. Protože z Kanoo Performance zatím zveřejnili jen jedinou fotku bez větších informací a odpověď od nich nepřišla, nevíme, co je pod kapotou. Možná je pod přední kapotou nějaký potentnější motor, než je původní hybridní ústrojí. Na to si budeme muset ještě počkat.

Tahle Toyota Prius je ale auto, které by nám mohlo parkovat na dvoře. A co vám? 🙂