Tak nevím, jestli tenhle článek bude o štěstí a nebo o velké škodě. DeLorean DMC-12 je díky filmu Návrat do budoucnosti opravdovou legendou. To potvrzuje i fakt, že například dostal podobu LEGA a nebo, že v New Yorku uvažovali o tom, že bude jezdit jako taxi.

No, a před pár dny celý internet obletěla zpráva o tom, že v lese v Severní Karolině byl jeden DeLorean DMC-12 nalezen. Sice v dost zbídačeném stavu, ale i tak je to obrovská náhoda, že na něj parta kamarádů narazila. Vzhledem k popularitě vozu se několik nadšenců na místo vypravilo s nápadem, že by si vůz odtáhli. Ale má to malý háček. DeLorean  je na soukromém pozemku a majitel není k nalezení. Takže i když je podle fotek jasné, že tam chudák leží už pěknou řádku let, vypadá to, že ho nová budoucnost nečeká. Tedy ne do doby než se objeví majitel pozemku, na němž stojí.

Auto navíc vzhledem ke karoserii z laminátu potaženého vrstvou nerezové oceli není zrezlé a ani nevypadá nijak poškozeně. Je jen hodně špinavé a zašlé. To není nic, s čím by si šikovné ruce neporadily. Otázkou samozřejmě zůstává, jak na tom bude motor a ostatní součásti auta. DeLorean DMC-12 měl pod kapotou benzínový motor V6 o objemu 2,8 litru, jehož výkon byl 150 koní a spojen byl buď s pětistupňovou manuální nebo třírychlostní automatickou převodovkou.

Za sebe upřímně doufám, že se tenhle krasavec dožije své nové budoucnosti a nedopadne jako tyto zrezlé skvosty na fotkách Vladimíra Cettla… Určitě by si to zasloužil. 🙂

-AR-