bmw-1m3-radical-team-autodrom-most-test- (5)

Jízda na závodním okruhu vyžaduje velké soustředění, kdy nechcete být ničím rušeni. Mobilní telefon je rozhodně jednou z těch věcí, která by vás rušila, takže jej někam uschováte, aby vás nerušil. Třeba do kapsy. Měli byste ale dát pozor na to, aby nevolal záchranné složky.

Američan Ethan Shippert, majitel společnosti Shippert Racing Services, si vyrazil na závodníokruh Sears Point Raceway v Sonomě v Kalifornii, aby si užil skvělý den s formulí 1 Shadow DN5, která závodila v královské disciplíně motorsportu v letech 1975 a 1976. Pohání ji motor V8 Ford-Cosworth a jde o opravdu parádní stroj.

Ethan se posadil do jejího kokpitu a vyrazil na trať. Svůj mobilní telefon si přitom schoval do zadní kapsy, ale při jízdě s ním čtyřikrát vytočil 911, tedy číslo, které v Americe slouží jako tísňová linka.

Teprve poté, co z auta vystoupil, zjistil, co se dělo. Při jízdě totiž cítil, že mu zvoní telefon, ale vzít ho prostě nešlo. Když pak telefon zvedl, ze sluchátka se ozval policista, který Ethana informoval o tom, že jeho telefon neustále volá na linku 911. „Víme, že jste na Sears Point, slyšíme zvuk motoru a podobně, ale musíme se ujistit, že jste v pořádku,“ říkal mu policista.

Přidat komentář