Užitkové Volkswageny získaly v roce 2011 po celém světě bezpočet prestižních ocenění

Autor: Pavel Srp - 13. 1. 2012


[singlepic id=1997 w=160 h=120 float=left]Modely značky Volkswagen Užitkové vozy získaly v roce 2011 v anketách mezinárodních odborných časopisů celkem 43 prvních míst. Amarok se postavil na nejvyšší stupeň vítězů šestnáctkrát, řada Transporter třináctkrát, Caddy desetkrát a Crafter čtyřikrát. Česká republika se na celkovém počtu ocenění podílí pěti triumfy: tři vítězství si užitkové vozy Volkswagen odnesly z Fleet Awards 2011 v kategoriích „Lehké užitkové vozy“ (Transporter), „Firemní auto roku, kategorie MIDI“ (Caddy) a „Absolutní vítěz hlasování veřejnosti“ (Transporter), svou kategorii vyhrál Transporter také v anketě Flotila roku 2012 a Amarok se stal vítězem kategorie „Pickup roku 2011“ ankety Auto 4×4 roku 2011.

Hodnocení provádějí tři různé kategorie porot, které mohou být tvořeny redaktory odborných časopisů, čtenáři magazínů nebo samotnými uživateli, například řemeslníky nebo kurýry, kteří přesně vědí, co je důležité, protože jsou se svými vozy na cestách každý den.

„Tato vyznamenání jak od novinářů, tak od expertů jsou pro nás enormně důležitá,“ zdůrazňuje Harald Schomburg, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy zodpovědný za prodej a marketing. „Ukazují nám skutečnou pravdu bez příkras, protože se naše vozidla musí podrobovat diferencovanému hodnocení odborných porot v přímém srovnání se svými konkurenty.“

A právě tak rozmanitá jako udělovaná ocenění a poroty jsou také měřítka, podle nichž se hodnocení provádí:

Například v Austrálii byl Amarok nedávno vyznamenán titulem „4×4 UTE of the Year“. UTE je australský výraz používaný pro zvláštní druh pickupu. Stejně mimořádná byla i kritéria, podle nichž australská porota vyhlašovala vítěze. Kromě „Value“ (poměr cena/výkon), „Doing the job“ (odvedení požadované práce) a „Built tough“ (robustní konstrukce) byla pro rozhodování poroty rozhodující také schopnost jízdy v australské divočině („Bush ability“). V Austrálii musí být pickupy schopné nejen překonávat terénní překážky, ale v mimořádné míře musí být připravené také na nástrahy pustého australského vnitrozemí.

V Německu získal Amarok poprvé nejprestižnější trofej v myslivectví, „Zlatého divočáka“. Časopis „Jäger“ uděluje myslivecké Oscary na základě hlasování 6000 čtenářů, kteří jako myslivci z povolání a členové zemských mysliveckých svazů vědí velmi přesně, co musí umět pickup v lese.

[singlepic id=1998 w=160 h=120 float=right]Amarok získal v roce 2011 jako nováček v kategorii pickupů celkem 16 mezinárodních ocenění. Dlouhý seznam sahá od „Best Buy“ (nejlepší koupě) brazilského časopisu „Quatro Rodas“ přes „Allrad-Auto des Jahres“ (vůz roku s pohonem všech kol) časopisu Auto Bild Allrad až po „Zlatou houkačku“ ruského časopisu „Klakson“.

Modelová řada T5 vyráběná ve variantách Transporter, Caravelle a Multivan byla v roce 2011 úspěšná celkem třináctkrát. Mezi její triumfy patří například titul „KEP-Transporter des Jahres“ (dodávkový vůz roku pro kurýrní, expresní a balíkové služby) v Německu, „Best Light Commercial Vehicle“ (nejlepší lehký užitkový vůz) od renomovaného tureckého časopisu „Otohaber“, „Bestes Familienauto“ (nejlepší rodinný automobil) v anketě časopisu „AutoStraẞenverkehr“ nebo „Nejlepší skříňová dodávka“ v Rusku. Také v těchto případech bylo často důležité hodnocení odborníků. Před udělením titulu „Taxi roku 2011“ modelu Volkswagen Caravelle prozkoumala odborná porota složená ze zkušených řidičů taxislužby v hesenském městě Fulda 23 vozidel od různých výrobců. Do konečné známky se započítávaly nejen dojmy z jízdních zkoušek a hodnocení funkčnosti, ale i hodnocení image a hospodárnosti.

Deset vítězství má na svém kontě Caddy, který byl úspěšný v Maďarsku, České republice, Velké Británii a Německu. Caddy se i nadále těší oblibě německých profesionálů z oboru užitkových vozidel. V roce 2011 byl Caddy poosmé v řadě zvolen nejlepším užitkovým vozem. S 64,9 % hlasů získal Caddy nejvíc hlasů ze všech vozidel nominovaných do čtenářské ankety časopisů „lastauto omnibus“, „trans aktuell“ a „Fernfahrer“, která je každoročně vyhlašována s podporou znalecké organizace DEKRA.

V neposlední řadě je skvělým reprezentantem značky Volkswagen Užitkové vozy také Crafter, který po důkladné modernizaci celé modelové řady v průběhu roku 2011 zaznamenal ostatně již čtyři vítězství. Mezi ně patří například prestižní ocenění „Utilitaire de l’annee 2012“ (užitkový vůz roku 2012) od renomovaného motoristického časopisu „L’Argus“ z Francie.

[singlepic id=1999 w=160 h=120 float=left]Volkswagen Užitkové vozy byl kromě toho jediným výrobcem, jemuž britský magazín „What Van?“ udělil svá ocenění pro rok 2012 ve třech kategoriích. Amarok získal titul „Pick-up of the Year“ (pickup roku), Caddy 4Motion se smí nazývat „4×4 Van of the Year“ (dodávka roku s pohonem 4×4) a Transporter Sportline získal ocenění „Editors‘ Choice“, byl tedy první volbou redaktorů časopisu „What Van?“.

„Obrovská rozmanitost získaných ocenění a hodnotících kritérií, podle nichž se naše modely objevují na stupních vítězů, jasně ukazuje, že máme v nabídce pro každého zákazníka nejvhodnější model přesně pro jeho potřeby. To nás naplňuje hrdostí, přičemž této skutečnosti využíváme v rámci naší celosvětové organizace také ke zvětšování našich tržních podílů,“ zdůrazňuje Schomburg.

 

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru