Jen před několika dny spatřil světlo světa trailer na zbrusu nové díly Top Gearu. Jako by ale Amazon, který má na svědomí konkurenční The Grand Tour nechtěl dát BBC, která zase produkuje právě Top Gear, nic zadarmo. Velmi rychle totiž přišel s vlastní upoutávkou, a to na čtvrtou epizodu druhé série svého pořadu.

Ta vzala na milost nářky diváků, kteří si stěžovali na fakt, že The Grand Tour je až moc předvídatelná. Že moderátoři jedou jen podle scénáře a nevymyslí nic svého. A tak se Clarkson, Hammond a May rozhodli, že pro novou epizodu prostě scénář mít nebudou. Nejsou omezení na auta, nejsou předem vymyšlené závody ani repliky. Jediné, co bylo moderátorům předurčeno, je start v Chorvatsku. Mimochodem, o tom, že se právě v oblíbené dovolenkové destinaci natáčí, jsme vám už také říkali.

Hammond tak vsadí na Ariel Nomad, Clarkson na Audi TT RS a May? May je prostě “Captain Slow” a z nějakého důvodu si vybere starou Ladu, kterou později přestaví na hasičský speciál. Zajímavě vypadá i Hammondovo následné seznamování s McLarenem 720S.

Která z ukázek, respektive, který z pořadů, je lepší, zábavnější nebo ještě stále o autech, to necháme na posouzení každého z vás. Podle nás jsou oba pořady zpracovány velmi dobře, ale někomu víc sedí suchý britský humor Clarksona, Maye a Hammonda. Jiný se zase dobře baví u vtipů Matta LeBlanca a jeho kolegů. A tak to nakonec má být, co myslíte?