dodge-challenger-srt-hellcat-motor

Už i americká auta… Nové generace Dodge Charger a Challenger budou elektrické

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - Foto: Dodge - 7. 8. 2022


To, o čem se už docela nahlas mluvilo, se stane skutečností. I americká auta budou přecházet z plnotučných benzinových osmiválců na elektrický pohon. Týká se to například nových generací modelů Dodge Charger a Challenger.

Potvrdil to prý v rozhovoru tiskový mluvčí automobilky Dodge, který magazínu Motor1.com prozradil, že oba tyto modely přijdou o spalovací jednotky. Z jeho vyjádření je přechod na elektromobilitu zcela jasný: „Motor Hemi s touto platformou, stejně jako platforma samotná, skončí. V příští generace to budou elektromobily.“

Otázkou také je, zda budou nové modely pokračovat s označením Charger a Challenger, jak koncem loňského roku naznačil šéf automobilky Dodge. Dozvědět bychom se to měli nejpozději za dva roky, protože nové elektromobily mají na trh dorazit v roce 2024.

Přečtěte si také:  Nový Nissan X-Trail se představuje. Dostane vylepšený hybridní systém

Už teď v srpnu ale americká automobilka svoji budoucnost naznačí. Na akci s názvem Dodge Speed Week totiž představí tři koncepty – každý den jeden. V pondělí 15. srpna to má být studie, která odkazuje na současně prodávané modely, v úterý 16. koncept „gateway muscle announcement“, tedy takový přechod mezi dneškem a elektrickou budoucností, a ve středu 17. srpna to má být budoucnost „muscle cars“, očekáváme právě nový elektrický koncept.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Už i americká auta… Nové generace Dodge Charger a Challenger budou elektrické”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek