Upravený Rolls-Royce Ghost Diva: Jen pro „fajnšmekry“

Autor: Anina Russová - 21. 1. 2012


Rolls Royce Ghost od Mansory je známá a velice vyvedená záležitost. Ale tentokrát se do tohoto korábu pustili pánové z Italské firmy Fenice Milano. A rozhodně je na co se dívat.

Vozy z Itálie jsou známé tím, že si drží jistou hranici elegance. Fenice Milano posunulo tuto hranici ještě o level výš.  Svou úpravu vozu Rolls Royce Ghost pojmenovali Diva. A jméno přesně odpovídá. Diva bude k dispozici ve třech možných barevných kombinacích a to Navy, bronz a sněhově bílá. Poslední jmenovaná navíc s kombinací 24 karátového zlata :) .  Interiér se pyšní světle hnědou kůží (tzv.biscuit leather ), jejíž prošívání je rovněž ze zlata, dřevěným obložením a pro ty, kteří si zvolí z nabídky sedadel ty ergonomicky více tvarovaná, je připravena nabídka Alcantary pro sportovnější efekt.

 

Taky bychom měli připomenout co se vlastně ukrývá pod kapotou této krásky. Jedná se tedy o Rollce Royce Ghost z roku 2010 s motorem o objemu 6.6 litru twin-turbo V12.  Ten dodává 563 koní a 780 Nm. Je to nejsilnější motorizace, kterou Rollce Royce nabízí. Diva klame tělem. Bez problému by zvládla i sprint, protože výrobce uvádí zrychlení 0-100 km/h za 4.7 s. A pro jistotu byla rychlost elektronicky omezena na 255 km/h. Ptáte se proč? S tímhle autem se po silnicích totiž pluje…ne „lítá“ :)

[nggallery id=248]

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru