Ujíždějícího řidiče zastavily až varovné výstřely policistů

Autor: Tisková zpráva - 29. 8. 2019


Silniční kontrola řidiče BMW na Rychnovsku, který řídil vůz bez patřičného oprávnění, se změnila v dramatický zákrok. Muž se za pomoci ohrožujícího manévru snažil ujet, policisté ho ale za použití donucovacích prostředků varovného výstřelu a hrozby namířenou střelnou zbraní zastavili a zadrželi.

Po jedenácté hodině v noci v úterý 27. 8. 2019 si policejní hlídka při asistování u drobné dopravní nehody u obce Šachov povšimla projíždějícího vozidla BMW, které měl podle jejich informací řídit muž bez platného řidičského oprávnění, a chtěla vůz zkontrolovat. Na zákonné výzvy k zastavení vozidla však řidič nereagoval a rychlou jízdou se snažil ztratit ve tmě.

Hlídka ujíždějící vůz dostihla v opuštěné ulici na konci obce Borohrádek a přinutila řidiče k zastavení. Jenže řidič zjevně nepokládal situaci za ukončenou. Snažil se využít momentu, kdy jej jeden z policistů vyzval k předložení dokladů. Pokusil se zařadit rychlostní stupeň a nebezpečným, pro policisty ohrožujícím manévrem, chtěl ujet. Policista stojící čelem proti vozidlu proto neváhal a sáhl po služební zbrani. Dvěma varovnými výstřely do vzduchu a následnou hrozbou střelnou zbraní tak definitivně zamezil 32letému muži v jeho dalších snahách o únik.

Zadrženému 32letému muži, který opravdu neměl platné řidičské oprávnění, policisté provedli orientační test Drugwipe na přítomnost omamných látek, který byl pozitivní, lékařskému vyšetření se muž podrobit odmítl.

Policejní hlídka zadrženého muže převezla na oddělení v Týništi nad Orlicí k dalším služebním úkonům. Nočnímu jezdci nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru