Ujíždějícího řidiče zastavilo až policejní beranidlo na přední části služební octavie

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Policie ČR - 18. 7. 2020


Policisté, kteří vykonávali silniční dohled, si podezřelého 25letého muže z Bělé nad Radbuzou poprvé všimli u obce Havlovice, kde kolem nich projel se svým Citroënem až příliš vysokou rychlostí. Na základě osobní znalosti věděli, že řídí muž, kterému byl nedávno zadržen řidičský průkaz, a to z důvodu pozitivního testu na omamné a psychotropní látky. Hlídka se za vozidlem ihned rozjela a zákonným způsobem jej chtěla zastavit.

Řidič ale na jejich výzvy nereagoval, přejížděl do protisměru, nebezpečně předjížděl v nepřehledných úsecích a svým jednáním a jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Řidiči protijedoucích vozidel mnohdy zabránili čelním střetům jen díky pohotovému vyjetí na krajnici.

Mladý muž i přes nespočet riskantních manévrů stále odmítal zastavit a dál vážně ohrožoval všechny účastníky silničního provozu. A protože se blížil k obci Folmava, kde je velká koncentrace chodců a hrozilo bezprostřední nebezpečí, že řidič svou bezohlednou jízdou způsobí újmu na životě nebo zdraví, rozhodli se policisté využít donucovacího prostředku k násilnému zastavení vozidla. 

Policie začíná obměňovat vozový park. Dnes si převzala prvních 80 nových octavií

I v této vypjaté situaci zvolili vhodný úsek tak, aby minimalizovali rozsah škod a donutili řidiče zastavit. Jako ideální zastavovací prostředek se ukázalo být „beranidlo“, které mají policisté na svých autech jen pár měsíců. Navíc jsou k právě takovým manévrům pečlivě vycvičeni.

Po zastavení se ale řidiči pro změnu nechtělo z auta, takže policisté museli použít trochu síly. Následně se ukázalo, že je řidič opět pod vlivem drog. Případ je stále vyšetřován, ale je jasné, že zákaz řízení bude dotyčnému prodloužen a nejspíš si pobude minimálně pár měsíců v chládku.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru