Tým TOYOTA RACING upřesňuje jezdeckou sestavu pro sezonu 2012

Autor: Pavel Srp - 11. 2. 2012


Závodní tým TOYOTA Racing potvrdil jezdecké složení pro druhý vůz TS030 HYBRID nasazený v závodu 24 hodin Le Mans. Za volant druhého závodního speciálu usednou Anthony Davidson, Hiroaki Išiura a Sébastien Buemi.

Vybraných podniků Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA se zúčastní jeden týmový vůz, přičemž na závod Le Mans ve dnech 16.-17. června byl potvrzen další vůz TS030 HYBRID.

Britský jezdec Anthony Davidson je vítězem závodu 12h Sebring a 6h Spa-Francorchamps, a tak v rámci účasti na Le Mans přispěje cennými zkušenostmi z nedávných účastí továrního týmu.

Hiroaki Išiura nastupuje po slibné kariéře v náročné sérii Super GT v rodném Japonsku, nicméně disponuje i zkušenostmi z evropských vytrvalostních soutěží coby účastník závodu 24 hodin Nürburgring 2011.

Švýcarský pilot Sébastien Buemi je uznávaným závodníkem v monopostech a do vytrvalostních soutěží poprvé vstoupí za volantem vozu TOYOTA TS030 HYBRID, přičemž zůstává třetím pilotem týmu Red Bull Racing ve Formuli 1.

V minulosti již byla potvrzena jezdecká sestava pro první monopost TS030 HYBRID, který bude nasazen do Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA, počínaje závodem 6h Spa-Francorchamps (5. května). Sestavu tvoří: Alex Wurz, Nicolas Lapierre a Kazuki Nakadžima. Andrea Caldarelli nastupuje jako člen programu pro mladé jezdce týmu.

Yošiaki Kinošita, prezident závodního týmu: „Pro další nasazený vůz máme atraktivní jezdeckou sestavu. Anthony, Hiroaki ad Sébastien jsou talentovaní a zkušení jezdci, kteří toho v motorsportu již hodně dokázali, a jsme naprosto přesvědčeni, že pro tým TOYOTA Racing budou významnou posilou. Naše piloty vybíráme nejen na základě dosahovaných časů a stability výkonů, ale i schopnosti týmové spolupráce. S radostí jsme zaznamenali pozitivní přístup, který tato trojice do našeho projektu již přinesla. Ve spojení s naší první jezdeckou sestavou, tedy Alexem, Nicolasem a Kazukim, máme skutečně velmi silný tým pilotů, kteří se ctí povezou týmovou vlajku TOYOTA Racing v závodu 24 hodin Le Mans.“

Anthony Davidson: „Moc mne těší, že jsem součástí týmu TOYOTA Racing, a radost mám i z letošního návratu na Le Mans. Účast v závodu 24 hodin Le Mans je nesmírně vzrušující za každých okolností, ale tentokrát ji okořeňuje ještě zapojení do týmu TOYOTA Racing a nasazení hybridního systému pohonu. O vozu TS030 HYBRID a použité technologii jsem již hodně slyšel a opravdu se těším, až poprvé ve své závodní kariéře tento hybridní systém okusím na vlastní kůži. Uvědomuji si, že tým bude v letošním roce převážně jen sbírat zkušenosti, nicméně věřím, že TOYOTA Racing má obrovský potenciál a doufám, že to na Le Mans dokážeme.“

 

Hiroaki Išiura: „Naskytla se mi velká příležitost k naplnění mých životních ambicí: zúčastnit se závodu 24 hodin Le Mans. Během několika posledních let jsem se vytrvalostním soutěžím intenzivně věnoval, takže mi tato oblast motorsportu není cizí, nicméně očekávám, že měřítko i dosahované rychlosti v závodu Le Mans budou někde jinde. Vůz TS030 HYBRID již docela znám, protože jsem jej testoval v rámci premiéry; vlastně jsem byl vůbec prvním, kdo jej řídil! Vůz vypadá skvěle a zřejmě má i vysoký potenciál, a tak se těším, že budu moci přispět k jeho dalšímu vývoji. Nadevše se těším, až usednu za volant tohoto vozu na Le Mans, prostě nemohu se dočkat!“

 

Sébastien Buemi: „Jsem hrdý na to, že jsem pilotem týmu TOYOTA Racing na Le Mans; je to ohromná akce a jedna z největších akcí motorsportu vůbec. Být pilotem týmu TOYOTA je pro mne srdeční záležitostí, neboť můj dědeček již přes 40 let prodává vozy značky TOYOTA, a tak jsem s touto značkou v podstatě vyrostl. Kromě toho je vzrušující pilotovat vůz s hybridním pohonem; myslím, že právě tudy vede budoucí cesta a těší mne, že TOYOTA v tomto směru vyvíjí usilovné snahy. Hybridní vozy jsem v minulosti již řídil – konkrétně Prius první i druhé generace – ale TS030 HYBRID je o něčem jiném. Již se těším, až s ním vyjedu ve startovním poli; vozy LMP1 jsou rychlé a nasazuje je vysoce profesionální tým, a tak se těším na cenné zkušenosti.“

 

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru