Tým Toyota Racing odkádá první start v letošní sezóně

Autor: Pavel Srp - 11. 4. 2012


Tým TOYOTA Racing s politováním oznamuje, že kvůli nehodě při testovací jízdě nebude schopen nastoupit do 6h závodu v belgickém Spa-Francorchamps, druhého podniku světového seriálu vytrvalostních závodů FIA.

Během testování 4. dubna 2012 na závodním okruhu Paul Ricard došlo k nehodě, při které byl poškozen monokok (základní konstrukce vozu vyrobená z karbonových vláken) zatím jediného vozu TS030 HYBRID týmu Toyota Racing.

Poškození vozu je bohužel příliš rozsáhlé a vůz již proto nelze opravit. Postavit náhradní monokok a spolehlivě jej vyzkoušet v tak krátké době již nebude možné.

Tým TOYOTA Racing proto oznámil pořadateli světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA své rozhodnutí stáhnout svou účast v 6h závodu na okruhu ve Spa-Francorchamps, který se bude konat 5. května 2012. Tým se tedy poprvé objeví až v červnu na legendárním 24h závodu francouzském Le Mans.

Yošiaki Kinošita, prezident závodního týmu TOYOTA Racing: „Je nám velice líto, že musíme oznámit tak smutnou zprávu, a soucítíme s piloty, členy týmu i fanoušky, kteří se na závod v belgickém Spa tak těšili. Po nehodě jsme zvažovali skutečně všechny možnosti, ale bohužel jsme došli k závěru, že náhradní řešení v tomto případě neexistuje.“

Tým TOYOTA Racing bude nyní usilovně pracovat na výrobě nového monokoku vozu TS030 Hybrid, aby co nejdříve zahájil jeho testování a přípravy na vytrvalostní závod 24h Le Mans v červnu letošního roku.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru