Tým Peugeot Total s posádkou DESPRES/CASTERA zvítězil v Silk Way Rally

Autor: Tisková zpráva -   24. 7. 2016


Cyril DESPRES/David CASTERA a vůz č. 104 PEUGEOT 2008 DKR vyhráli Silk Way Rally 2016! Jejich vítězství přichází po úspěchu posádky Stéphane PETERHANSEL /Jean-Paul COTTRETT v lednovém Dakaru a zářijové Velké čínské rallye (China Grand Rally), a podává tak další doklad o výkonnosti a spolehlivosti vozu PEUGEOT 2008 DKR. Je rovněž odměnou za usilovnou práci celé divize Peugeot Sport za uplynulé dva roky. Týmová solidarita a týmový duch charakterizovaly jak tým, tak i jednotlivé posádky, což se opět prokázalo na 10 000 km dlouhé cestě mezi Moskvou a Pekingem.

silkway-rally-2016-peugeot-2008-dkr- (1)

Od startu až do cíle PEUGEOT 2008 DKR předváděl kombinaci výkonnosti a bezvadné spolehlivosti. Žádný ze tří vozů neměl při náročném 10 000 km dlouhém maratonu žádné zásadní technické problémy.

Když se Cyril DESPRES a David CASTERA dnes ráno stavěli na start 14. etapy Silk Way Rally, odhadovali, že to bude jeden z nejdelších dní, jaký dosud zažili ve své soutěžní kariéře na čtyřech kolech. Nabídka dne zahrnovala 261 km dlouhý měřený úsek, který museli absolvovat, aniž by se dopustili jakékoliv chyby, ale v dobrém tempu bez velkého zatěžování své techniky. Navzdory hrozbě před závěrem a menší technické výstraze, kterou Jean Paul COTRET (Spolujezdec ve voze č. 100) brzy vyřešil, absolvovali den se šestým nejrychlejším časem, čímž završili vítězstvím svůj čtvrtý start na čtyřech kolech.

silkway-rally-2016-peugeot-2008-dkr- (3)

Sébastien LOEB/Daniel ELENA zakončili Silk Way Rally ziskem už desátého času mezi nejlepšími třemi ve dvou týdnech. Jejich důslednost a schopnost se učit v průběhu soutěže devítinásobným mistrům světa v rallye umožnila demonstrovat, že jejich kariéra v dálkových terénních soutěžích směřuje ke stále větší konkurenceschopnosti, navzdory navigační chybě tři dny před koncem, která je odsunula na sedmé místo v celkovém pořadí.

Poté, co jejich úsilí o vítězství skončilo, když se během 5. etapy převrátili, Stéphane PETERHANSEL/Jean Paul COTTRET poskytovali užitečnou asistenci ze zálohy a bezvadnou solidaritu až do konce. Při několika příležitostech pomohli vozům č. 102 a č. 104. Nečinilo jim žádný problém zvládat tuto roli a zjevně je tyto dva týdny bavily a umožnily jim zcela nový pohled na sport.

Přečtěte si také:  Mostecký okruh přivítá o víkendu okruhové závody. Na trati nebudou chybět ani legendární formule 1

silkway-rally-2016-peugeot-2008-dkr- (7)

Bruno FAMIN (ředitel Team Peugeot Total/manažer týmu Peugeot)

„Tento tým vyjádřil ve všech ohledech týmového ducha. Nejvíce patrné v této soutěži to bylo na tom, jak si tři posádky na trati pomáhaly navzájem a když se všichni v týmu podíleli na opravě Stéphanova a Jean-Paulova vozu. Jsme samozřejmě nesmírně potěšeni vítězstvím v této mimořádně náročné soutěži, která nám umožnila prokázat kvalitu vozu PEUGEOT 2008 DKR. Registrovali jen velmi málo problémů, můžeme tedy konstatovat, že PEUGEOT 2008 DKR vyzrál v prověřený nástroj. Naším cílem bylo získat více zkušeností s vozem a posádkami, dosáhnout Pekingu se všemi třemi vozy a zvítězit. Úspěšně jsme si mohli odškrtnout všechny tři tyto položky.“

Cyril DESPRES (Etapa: 6./Celkově: 1.)

„Zvítězit je úžasný, fantastický pocit a stále mi to ještě úplně nedochází. Je to poprvé, co jsme s Davidem vyhráli soutěž. Tolik jsme se toho od startu v Moskvě naučili! V téměř polovině zkoušek jsme byli nejrychlejší, získali jsme sebejistotu a bylo to zábavné. Peugeot Sport odvedl super práci a rád bych jim všem za to poděkoval. Auto bylo vynikající. Teď už skutečně rád soutěžím na čtyřech kolech.“

Stéphane PETERHANSEL (Etapa: 9./Celkově: 15.)

„PEUGEOT 2008 DKR je opravdu úžasné auto. Běžel jako hodinky a byl konkurenceschopný každý den soutěže. Velký dík za to všem v týmu Peugeot Sport. Byla to pro nás velmi zajímavá soutěž. Terén byl mimořádně rozmanitý a podmínky velmi náročné, včetně vražedného horka. Byli jsme nesmírně zklamaní, že jsme nemohli bojovat o vítězství, ale jsme nadšeni za Cyrila a Davida. Cyril před dvěma roky skončil se soutěžemi na motocyklu a tady už vyhrál na čtyřech kolech. Skvělá práce!“

Sébastien LOEB (Etapa: 2./Celkově: 7.)

„Zklidnili jsme se a od Dakaru jsme hodně pracovali. Nyní, po Silk Way Rally, se cítíme ještě pozitivněji. Najeli jsme velký počet soutěžních kilometrů, což znamená, že jsme absolvovali hodně času v autě řízením, čelením problémům a společnou prací. Spolu s Danielem se naše reflexy, způsob vzájemné komunikace, vyrovnávání se s tlakem, péče o vůz i hledání optimální rychlosti neskutečně zlepšily. Soutěž jako je tato, je prací pro dva, zatímco ve WRC se jen David musel starat o to, kam jedeme. Zde jsme hledali správný směr společně, diskutovali o stopách kol před námi a navzájem si pomáhali. Naslouchali jsme jeden druhému, a to je samozřejmě skvělé pro naší vzájemnou důvěru. Víme, jaké je to jet rychle. Také si myslím, že jsme se vyrovnali s chybami, které jsme udělali v dunách, i našimi navigačními chybami, takže se jich znovu už nedopustíme. V nejbližší době mě čeká kanadské kolo mistrovství světa v rallycrossu a pak trocha volna.“

silkway-rally-2016-peugeot-2008-dkr- (10)

Provizorní klasifikace – 14. etapa (Wuhai-Hohhot)

Přečtěte si také:  Komentář: Klimatičtí teroristé znovu útočili. Tentokrát na legendární DTM závod i velkou cenu F1

1. Yazeed Al Rajhi (SAU)/Timo Gottschalk (DEU), Mini, 3 h 44 min 01 s
2. Sébastien Loeb (FRA)/Daniel Elena (MC), PEUGEOT 2008 DKR, +2 min 42 s
3. Harry Hunt (GBR)/Andreas Schulz (DEU) , Mini, +3 min 21 s
4. Vladimir Vasiljev (RUS)/Konstantin Žilcov (RUS), Mini, +3 min 31 s
5. Cornelis Koolen (NDL)/Pascal Larroque (FRA), MD Rallye Sport, +4 min 15 s
6. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA), PEUGEOT 2008 DKR, +5 min 36 s
9. Stéphane Peterhansel (FRA)/Jean-Paul Cottret (FRA), PEUGEOT 2008 DKR, 11 min 42 s

silkway-rally-2016-peugeot-2008-dkr- (6)

Provizorní celkové pořadí po 14. etapě

1. Cyril Despres (FRA)/David Castera (FRA), PEUGEOT 2008 DKR, 36 h 15 min 18 s
2. Yazeed Al Rajhi (SAU)/Timo Gottschalk (DEU), Mini, +25 min 51 s
3. Vladimir Vasiljev (RUS)/Konstantin Žilcov (RUS), Mini, +49 min 46 s
4. Harry Hunt (GBR)/Andreas Schulz (DEU) , Mini, +1 h 54 min 47 s
5. Aidyn Rachimbajev (KAZ)/Anton Nikolaev (RUS), Mini, +2 h 12 min 45 s
7. Sébastien Loeb (FRA)/Daniel Elena (MC), PEUGEOT 2008 DKR, +4 h 02 min 01 s
15. Stéphane Peterhansel (FRA)/Jean-Paul Cottret (FRA), PEUGEOT 2008 DKR, +9 h 27 min 03 s

silkway-rally-2016-peugeot-2008-dkr- (5)

Příště: Oslavy na stupních vítězů v Pekingu

V neděli karavana Silk Way Rally zamíří 507 km dlouhou cestou do Pekingu na stadion Ptačí klec, kde Team Peugeot Total oslaví vítězství Cyrila Desprese a Davida Castery při ceremoniálu vyhlašování vítězů, který bude živě přenášet CCTV.

Team Peugeot Total a Silk Way Rally v číslech

  • 9 vítězství ve zkouškách (zkoušky 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 12 a 13)
  • 1 umístění na 1. a 2. místě (10) a 1 na 1., 2. a 3. místě (9)
  • 9 zkoušek se dvěma vozy mezi nejlepšími třemi (1, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10 a 13)
  • 5 vítězství ve zkouškách pro posádku Cyril DESPRES/David CASTERA (3, 5, 7, 9 a 12)
  • 4 vítězství ve zkouškách pro posádku Stéphane PETERHANSEL/Jean Paul COTTRET (1, 4, 10 a 13)
  • 10 umístění na stupních vítězů ve zkouškách pro posádku Sébastien LOEB/Daniel ELENA (4x 2. a 1x 1.)

silkway-rally-2016-peugeot-2008-dkr- (4)

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *