Tuningwerk BMW 1M Coupé: 500 koní z jedničky

Autor: Pavel Srp - 18. 4. 2012


Upravovat již výrobcem „upravené“ auto není snadný úkol, ale o to větší je to výzva. V německém společnosti Tuningwerk to vzali jako výzvu k vytvoření civilního závoďáku: BMW 1M Coupe RS.

Pod kapotou mu původně bije přeplňovaný třílitrový řadový šestiválec, který nabízí výkon 335 koní a 450 Nm. Po mnoha úpravách, které zahrnují mimo jiné i přeprogramování řídící jednotky, upravené bylo turbodmychadlo (zpráva ale mlčí jakým způsobem) nebo chladící systém. Zcela jiné je také kompletní výfukové potrubí. Výsledkem úpravy je 521 koní a 614 Nm. To je slušný nárůst, co říkáte? Tuner tvrdí, že s takovým naladěním není problém pro 1M RS dosáhnout maximální rychlosti 300 km/h!

Upravit motor je jedna věc, ale přizpůsobit tomu celé auto je věc druhá. Vyměněna byla spojka za závodní kousek a vybrat si můžete také jiný sportovní podvozek nebo brzdový kit, který obsahuje velké 370 mm karbonkeramické kotouče na přední nápravu.

Upravené BMW 1M Coupé RS je také lehčí než sériový kousek. Úsporu hmotnosti má na svědomí hned několik částí karoserie z karbonu. Jde především o kapotu motoru a zavazadlového prostoru, přední spoiler, zadní křídlo nebo sedačky. Hmotnosti se ušetřilo také výměnou původních disků za lehčí 19″ ATS obuté do pneumatik Dunlop SP Sport Maxx o rozměrech 245/30 R19 vpředu a 285/30 R19 vzadu.

Pokud byste rádi vzhled závoďáku, pak ani to není problém. Tuningwerk pro zákazníky nabízí několik dalších možností úprav. Vyhozeny mohou být zadní sedačky, vestavěn může být rám a tak dále… Cena úpravy včetně pořízení nového auta začíná na částce 119 000 € (cca 2 950 000 Kč), ale to za těch více než 500 koní stojí, ne? ;)

[nggallery id=691]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru