Trojice američanů se učí s manuální převodovkou – video

Autor: Anina Russová -   20. 8. 2015


Není to tak dlouho, co jsme se bavili nad videem, ve kterém se mladá dáma učí obsluhovat manuální převodovku v Porsche 911 GT3 RS 4.0. Ve finále nás všechny pobavil asi nejvíc fakt, že na světě jsou opravdu lidé, kteří to s manuálem prostě neumějí, a tak nějak nejsou schopni pochopit, k čemu je to dobré. A není to jejich vina. Za oceánem je 90 % všech aut, které stojí více než 20 tisíc dolarů (přibližně půl milionu Kč), prodáno s automatickou převodovkou. Od 16 let, od kterých mohou američané řídit, se opravdu ve většině případů učí prostě na automatech, už jen proto, že je to jednodušší.

Stále jsou i mezi američany tací, kteří neřeší jednoduchost a prostě i po několika letech strávených s automatem chtějí vyzkoušet manuální řazení. V přiloženém videu tak potkáme dvě slečny a mladíka, kteří se do výuky pustí s vervou sobě vlastní. Jezdit se bude s Abarthem 500.

Kromě toho, že se u jejich pokusů pobavíme, nás jistě pobaví i jednotlivé důvody, proč do toho dotyční vlastně šli. Jedna slečna totiž chce zapůsobit na kluky (jak jinak..:)) ) a druhá se zase řadit musí naučit, protože kdyby někdy utíkala před vrahem, mohlo by být k dispozici jen auto s manuálem… :)

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *