Když se Red Bull do něčeho pustí, tak to stojí za to. Pozadu nezůstává ani australská pobočka, naopak! Red Bull Racing Australia si totiž pro tamější surfaře, kteří mají málo času a potřebují se z práce na pláž a pak zpět přesouvat rychle, přišel s řešením. Představil totiž projekt Triple Eight: Project Sandman Tribute Edition.

Jde o stavbu na počest kultovního surfařského auta Holden Sandman. Tohle auto letos slaví 40 let a bylo pro surfaře úplně ideální. Prostorná karoserie kombi nabídla spoustu místa nejen pro surfy a v přední části se ukrýval výkonný motor V8. Podobně na to šli i tentokrát, ačkoliv auto je o poznání novější, nabízáí velký zavazadlový prostor (i když surfy jsou na střeše…) a ještě výkonnější motor V8 pod kapotou.

Auto bylo postaveno pro jezdce Craiga Lowndese a Jamieho Whincupa. Motor má výkon neskutečných 705 koní, které posílá prostřednictvím elektro-hydraulické převodovky s řazením pádly pod volantem na zadní kola.

Auto se představilo na akci na Gold Coast 600 v Queenslandu a rozhodně si ostudu neudělalo. Na pláž s ním sice asi nedojedete, ale zábavy nabídne dost a dost. Však se podívejte sami! 😉

Comments are closed.