toyota-supra-trd (9)

Seznamte se s tuningem od TRD, tedy továrního úpravce Toyoty, jehož verze Supry se opravdu dala čekat. Nová generace této legendy přitahuje enormní množství pozornosti, a tak je logické, že si té pozornosti bude chtít užít každý, kdo bude moci.

TRD (Toyota Racing Development) jsou opravdovými specialisty na Toyoty a jejich verze Supry to jen potvrzuje. Tahle verze, i když zatím jde jen o koncept, dostala jméno Supra Performance Line TRD a garantujeme vám, že vás rozhodně zaujme. Nemyslíme, že se bude líbit každému, ale zaujme zcela jistě!

Hlavním důvodem, proč tomu tak bude, je opravdu hodně výrazný bodykit vyrobený převážně z pevných, ale lehkých uhlíkových vláken. Jak také jinak, vždyť všichni ví, že hmotnost se ošálit nedá. Supra od TRD dostala karbonové prahy, nástavce předního nárazníku, zadní spoiler, díly dveří nebo aerodynamické prvky v náraznících. 

Nová Toyota Supra se ještě ani neprodává a už se na ní vrhli úpravci

Ano, o aerodynamiku tu šlo především. Proto jsou všechny tyto díly vyrobeny a na auto přidány s ohledem právě na ni a tak, aby byly hlavně funkční. O parádu prý šlo až v druhé řadě. Spolu s novým bodykitem TRD světu ukázali také zbrusu nová kola, která znovu šetří hmotnost a navíc vypadají opravdu skvěle.

Jestli ale čekáte, že se dvorní úpravce Toyoty vyřádil i na technice, spletli byste se. Ostatně, přeplňovaný šestiválec z původní produkce BMW, který je naladěn na 340 koní výkonu a 500 Nm točivého momentu, žádné velké úpravy potřebovat nebude. I když i takových tuningových počinů se jistě brzy dočkáme.