TRD-Lexus-LS-F-Sport-tuning

Japonská firma TRD, dodavatel továrních tuningových řešení pro Lexus, připravila doplňky pro nejnovější, pátou generaci vlajkové limuzíny Lexus LS F SPORT.

Sada pro aerodynamický tuning modelu Lexus LS 500h F SPORT zahrnuje přední spojler, prahové lišty, zadní spojler a sportovní zadní difuzor. TRD nabízí prvky této sady ve třech variantách: připravené na lakování, v barvě karosérie a Black Edition s černými elementy, které zajímavě kontrastují s barvou karoserie.

Cena kompletní sady činí v přepočtu 152 tisíc Kč. Společně s tímto balíčkem je v nabídce kompletní sada kovaných disků z lehkých slitin v barvě Diamond Gray Metallic. Sada 20palcových disků stojí v přepočtu 150 tisíc korun a za čtyři disky o průměru 21 palců zaplatíte 157 tisíc Kč.

Výrobce uvádí, že montáž předního spojleru trvá dvě hodiny, v případě prahových lišt počítejte se třemi hodinami, u zadního difuzoru se čtyřmi hodinami, montáží zadního spojleru pak stráví servis hodinu.

Nový Lexus LS 500 je vybaven 3,5litrovým benzínovým motorem V6 twin turbo o výkonu 309 kW/421 koní a s točivým momentem 600 Nm, spolupracujícím s 10rychlostní automatickou převodovkou. Hybridní verzi Lexus LS 500h pohání nová jednotka Multi Stage Hybrid System, která disponuje 3,5litrovým motorem V6 a silným elektromotorem, což představuje spojení dynamiky a úspornosti s nízkými emisemi skleníkových plynů.