TRD: Toyota GR86

TRD představilo tuningové díly pro kupé Toyota GR86. Upravit lze vzhled, ale i techniku

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - Foto: TRD - 15. 1. 2023


Toyota GR86 je druhou generací sportovního kupé, které vzniklo ve spolupráci se Subaru. Jakkoliv je zábavné už v základu, pár úprav rozhodně neuškodí. A úpravy představuje teď samotná Toyota prostřednictví své divize Toyota Racing Development (TRD).

TRD představuje na Tokyo Auto Salon nový set dílů na úpravu kupé Toyota GR86. Upravit lze nejen exteriér, ale také interiér i techniku. Půjde například o balíček „Stylish Street Sports“, který má přijít jako doplněk v současnosti nabízených dílů GR. V nabídce bude ale i nová sada „Aerodynamic Package II“, která byla vyvinuta pomocí tzv. Computational Fluid Dynamics (CFD), tedy za pomoci počítačové simulace chování vozu při obtékání vzduchu.

Přečtěte si také:  Výrobce podvozků ukazuje nové BMW M3 Touring. Dal mu nižší pružiny a kovaná kola

Některé z dílů mají být dostupné už v březnu letošního roku. Půjde o díky jako například „GR aero nose cone“, tedy nástavec na přední část nárazníku, který bude v nabídce v černé nebo v bílé barvě. O něco později bude možné objednávat také GR kryty vnějších zpětných zrcátek, GR žaluzie zadního okna, křídlo ve tvaru kachního ocasu či GR sportovní olejový filtr. Pořídit se budete moci ovšem i takové „blbosti“ jako krytky pod vnější kliky, krytky zámků dveří, kryt palivové nádrže atd.

Již zmiňovaný „Aerodynamic Package II“ obsahuje nový přední spoiler GR, který dostane jiný design, GR boční nástavce prahů, GR difuzor do zadního nárazníku, GR sportovní tlumič výfuku, GR spoiler na víko kufru a spoustu dalších prvků. Kompletní kit vyjde v Japonsku na 492 800 jenů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu ČNB asi 85 tisíc korun.

Přečtěte si také:  Toyota Hilux bude jezdit na vodík. Automobilka už zahájila vývoj

Z pohledu techniky bude nově v nabídce nastavitelný podvozek (pružiny i tlumiče), výkonnější brzdy, rozpěry mezi tlumiče do motorového prostoru i na podvozek anebo třeba sada na zkrácení řazení (mělo by to být až 10 %).

Díly budou k zakoupení nejen jako kompletní kity, ale samozřejmě také jako každý kus zvlášť.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *