Toyota v Evropě prodala již 400 000 hybridů

Autor: Pavel Srp - 31. 1. 2012


Hybridy mají úspěch, dokládá to včerejší článek o prodejích hybridů u Hondy a stejně tak i článek dnešní o Toyotě, která k dnešnímu dni prodala v Evropě již 400 000 vozů s plně hybridním pohonem. Prvním plně hybridním vozem, který Toyota prodala na evropských trzích, byl v roce 2000 model Prius první generace. Od té doby se na trhu objevily již dvě další generace modelu Prius a v roce 2010 se do evropské modelové řady vozů Toyota s plně hybridním pohonem připojil i Auris Hybrid vyráběný v britském Burnastonu.

Hybridní Toyotou prodanou v Evropě s pořadovým číslem 400 000 je Auris Hybrid. Převzal jej Valentine Nkwocha z belgického Anderlechtu coby služební vůz belgické firmy CTG poskytující poradenství v oblasti IT. Tato firma v poslední době objednala přes 20 vozů Auris Hybrid, které poskytuje svým poradcům na juniorských pozicích.

„Velice nás těší, že jsme hybridní vůz, na evropských trzích s pořadovým číslem 400 000, předali právě zákazníkovi v Belgii, kde máme silné zastoupení díky naší evropské centrále, výzkumnému a vývojovému středisku a logistickým provozům na dodávky náhradních dílů i vyrobených vozidel,“ uvedl Michel Gardel, viceprezident pro oblast komunikace, vnějších vztahů a ekologických záležitostí ze společnosti Toyota Motor Europe. „Ukazuje se, že zákazníci v Belgii i celé Evropě jsou připraveni nejen zvážit zakoupení vozu s plně hybridním pohonem, ale v případě značky Toyota tyto vozy též ve velké míře kupují – ve skutečnosti plných 10 % našich evropských prodejů v loňském roce představovaly právě plně hybridní automobily,“ doplnil.

„Rozhodnutí pořídit hybridní vozy do naší flotily jsme dobře zvážili,“ říká Sandra Devleeschouwer, vedoucí HR ze společnosti CTG. „Všímáme si, že stále více mladých lidí se zajímá o dopady na životní prostředí, a proto jsme se rozhodli pořídit všem poradcům na juniorských pozicích model Auris Hybrid. Dostanou tak nejen pěkný a dobře vybavený vůz, ale současně i ušetří na daních. Pro společnost jsou samozřejmě přínosem i nižší náklady na palivo, údržbu a nejrůznější poplatky a daně,“ doplnila.

Toyota do současnosti prodala celosvětově přes 3,5 milionu vozů s hybridním pohonem, což představuje snížení emisí CO2 o více než 23 mil. tun. Nedávné šetření Evropské Komise potvrdilo přední postavení společnosti Toyota Motor Europe, která v roce 2010 vykázala nejnižší flotilový průměr emisí CO2 mezi všemi výrobci v Evropě. Toyota v návaznosti na tento úspěch nabídne v roce 2012 ještě širší sortiment vozů s plně hybridním pohonem.

Například rodina Prius se rozšíří o nový sedmimístný model Toyota Prius+ a také model Prius Plug-in Hybrid. Nový Yaris, představený v roce 2011, se brzy bude nabízet v provedení s plně hybridním pohonem – premiéra modelu Yaris Hybrid proběhne již v brzké době.

[nggallery id=301]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru