toyota-supra-tuning-rychle-a-zbesile-01.jpg

Toyota Supra z prvního dílu Rychle a zběsile jde do aukce

Autor: Anina Russová - 22. 4. 2015


Pamatujete si tu slavnou scénu z prvního dílu Rychle a zběsile, kde v Toyotě Supra závodí Paul Walker a Vin Diesel proti chlápkovi ve Ferrari F355 Spider? Tak přesně tahle oranžová Toyota Supra se chystá v termínu 12. – 17. května do aukce pod vedením aukčního domu Mecum Auctions.

Pro filmové potřeby bylo postraveno několik verzí stejně vypadající Supry. Některé byly pro záběry při jízdě, jiné byly přímo určené ke zničení při akčních scénách a některé, včetné té, která bude na prodej byly určeny k detailním záběrům. Na svědomí je má profesionální mechanik Eddie Paul z dílny The Shark Shop. A tohle auto si nezahrálo jen v té scéně s Ferrari, ale také v poslednís céně, kdy ji Paul předá po přeskočení vlakového přejezdu Vinu Dieslovi, aby utekl před policií. Slavnější vůz už doma mít nemůžete. :)

Supra je z roku 1993 a pohání ji 3 litrový řadový šestiválec produkující 220 koní, který pracuje s pětistupňovou manuální převodovkou. No, to jim moc nevěříme, protože ve filmu to občas vypadlo, že těch rychlostí má alespoň 35. :) Nechybí bezpečnostní rám a plně funkční systém s oxidem dusným, který dobře znáte pod označením NOS. Samozřejmě Supra hrdě nese brutální křídlo z uhlíkových vláken od společnosti APR a bodykit od firmy Bomex.

Vzhledem k tomu, že sedmé pokračování Rychle a zběsile za 17 dní své produkce celosvětově vydělalo jednu miliardu dolarů je jasné, že o tohle auto bude velký zájem. Těžko proto odhadovat cenu, ale ukční dům odhaduje, že by se měli dostat někam mezi 150 a 200 tisíc dolarů. Tedy v přepočtu mezi 3 825 000 Kč a 5 100 000 Kč.

http://www.autoevolution.com/news/fast-and-furious-toyota-supra-stunt-car-will-go-on-auction-photo-gallery-94634.html#

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru