2020-Toyota-Supra-seda- (16)

Zloději byli, jsou a s největší pravděpodobností vždycky budou. Bojovat proti krádežím je jako bojovat s větrnými mlýny. Toyota se ale do tohoto boje zapojuje svým novým patentem. Jeho obsahem je to, že značka chce zlodějům jejich počínání výrazně znepříjemnit. Čím? Slzným plynem.

Obsahem nového patentu japonské značky je hlavně parfémování interiéru k navození příjemné atmosféry. Píše se tam ale i o slzném plynu. Patent podala Toyota v Americe. Stalo se tak sice už v srpnu 2018, ale na veřejnost se dostal teď v březnu. Informoval o tom americký magazín Autoblog. 

Systém by měl fungovat tak, že přes ventilaci by byl do interiéru vpuštěn slzný plyn v případě, že by automobil přes svůj imobilizér zjistil neoprávněný pokus o nastartování vozu.

Hlavně zpříjemnit jízdu

Ale jak moc to má Toyota promyšlené? Co když zloděj použije dnes běžně zneužívanou praxi bezklíčového startování a zesilovače signálu. Pak sice půjde o krádež, ale imobilizér si nebude myslet, že je nastartování neoprávněné.

Tím hlavním má být ale pohoda za volantem. Podle Toyoty má auto samo podle spárovaného mobilního telefonu poznat, kdo auto řídí a podle toho automaticky auto přizpůsobit – aktivovat jeho oblíbenou vůni automaticky. Součástí toho má být i tzv. deodorizér, který má vůni před tím, než do auta usedne jiný řidič, neutralizovat.