Celkové prodeje oblíbeného SUV Toyota RAV4 koncem letošního února překonaly milník 10 milionů kusů se zahrnutím všech pěti generací vozidla vyráběného od roku 1994. Vůz, jenž stvořil tržní segment kompaktních a agilních SUV pro volný čas, postupně definoval nová měřítka a dosahoval stoupajících prodejů.

V roce 2019 se Toyota RAV4 stala nejen celosvětově nejprodávanějším vozem SUV, ale také čtvrtým nejlépe prodávaným osobním vozem vůbec. Nejúspěšnějším trhem je s náskokem Severní Amerika s více než půl milionem vozů prodaných za rok (535 tis. v roce 2019), následovaná Evropou (133 tisíc) a Čínou (127 tisíc).

toyota-rav4-10-milionu-prodanych-kusu-tabulka

Úhrnné prodeje Toyoty RAV4 na evropských trzích pak od roku 1994 překonaly dva miliony, přičemž nejnovější model páté generace, uvedený počátkem roku 2019, nastolil nový rekord ročních prodejů v objemu více než 130 tisíc vozů.

Řada RAV4 letos přichází s důležitou evolucí v podobě nové varianty RAV4 Plug-in Hybrid, nabízející zákazníkům ještě delší dojezd čistě na elektřinu s nulovými emisemi a nulovou spotřebou paliva.