Toyota Prius ujela milion ujetých kilometrů ve službách eko-taxi

Autor: Pavel Srp - 21. 12. 2013


1 000 000 kilometrů bez závad – Toyota Prius ve Vídni jednoznačně prokázala všemi renomovanými studiemi deklarovanou spolehlivost. V rakouském hlavním městě je tento plně hybridní vůz provozován v rámci taxi služby a v minulém týdnu najel již milióntý kilometr.

Adept na rekord – Toyota Prius – je již od roku 2007 nepřetržitě plně využíván jako ekologické taxi jedné vídeňské společnosti. „Jak již název sám o sobě říká, má naše společnost za cíl cestovat pokud možno trvale udržitelně a ekologicky. Z toho důvodu jsou plně hybridní vozidla značky Toyota s ekologickými technologiemi a extrémní odolností perfektní auta,“ vysvětlil jednatel společnosti Milan Milic.

Více než 200 taxi vozů Toyota Prius je denně v ulicích rakouského velkoměsta. Vedle prokazatelné spolehlivosti přesvědčují hybridní vozy také nízkými náklady na údržbu, nízkou spotřebou a mimořádnou kvalitou. „Milionový Prius“ neměl za svůj 8letý provoz žádnou poruchu ani závadu, v jízdním cyklu prošly výměnnou pouze tradičně opotřebitelné díly, jako jsou brzdy a brzdové destičky. To je také důvod, proč zůstává tento „vídeňský rekordman“ s milionem ujetých kilometrů nadále ve službách eko-taxi a započne již druhý milion kilometrů.

Vedle zmíněné vídeňské eko-taxikářské společnosti informoval nedávno také odborný časopis Auto Bild o příkladné spolehlivosti vozu Toyota Prius: V dlouhodobém testu absolvoval hybridní model výrazně více než 100.000 kilometrů bez jakékoli závady. Také ve zprávě TÜV Report 2014 zazářil Prius tak jako již v minulých letech a zajistil si jak ve třídě 4-5letých vozidel, tak i u 6-7letých vozidel jasné vítězství.

Toyota Prius mit 1.000.000 km (Toyota Frey); © FOTObyHOFER/Christian Hofer Ver¨ffentlich f¾r redaktionelle Zwecke im Zusammenhang mit der Fa. Toyota Frey Retail GmbH mit Urhebernennung honorarfrei.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru