Toyota Prius Camper Van: hybridní obytňák pro Japonsko

Autor: Anina Russová - 2. 8. 2013


Když jsme testovali Toyotu Prius, nenapadlo nás, jak moc variabilní vlastně může být. Na autosalonu v Tokiu byla představena její obytná verze – Toyota Prius Camper Van. Tohle zvláštní vozítko prý publikum doslova šokovalo, ale bohužel ne v tom dobrém slova smyslu. I když jsou Japonci zvyklí na futuristické tvary a všelijaké vymoženosti, tohle už asi bylo moc i na ně.

Vůz má na svědomí jeden z dealerů sídlících v japonském Naganu a rozhodně nejde o nějaký projekt určený pro výstavu. Prodejce prý již přijímá objednávky. A jak, že to udělal? Vzal klasický Prius a namontoval na něj obří plastovou nástavku ve tvaru podivného vajíčka, které Toyotu prodloužilo o 520 mm na délku a o 560 mm na výšku. V praxi by se ve voze měli vyspat dva lidé dole a dva lidé v patře. To ale samozřejmě mluvíme o místních menších japoncích, našinec by možná měl co dělat aby se dozadu vůbec poskládal.

No, celkově Prius dostal pořádnou facku, protože tahle nástavba je hodně nepovedená. Vypadá to opravdu zvláštně a o pohodlí se asi také úplně mluvit nedá.

-AR-

 

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru