Toyota prezentuje na přehlídce SEMA 2013 svůj sen prostřednictvím speciálních úprav vozů – foto + video

Autor: Pavel Srp - 8. 11. 2013


Na automobilové přehlídce SEMA 2013 pořádané tento týden v americkém Las Vegas se přeměnily sériové modely Toyota ve skutečné sny těch největších motoristických nadšenců. SEMA je celosvětově největším setkáním specialistů na autopříslušenství a zakázkové úpravy.

A bavíme-li se o „jízdě v nejžhavějším kompaktu“, model GT86 (alias Scion FR-S na trhu v USA) se na základě hlasování oborových expertů může i nadále pyšnit titulem, který získal již při své premiéře v roce 2012.

Porotci se skutečně měli čemu obdivovat, neboť Toyota vystavila hned čtyři speciálně upravená a vyladěná kupé, od závodního prototypu o výkonu přes 750 koní až po verzi zaměřenou na vyznavače hudby, koncipovanou hvězdným DJs a producentem Stevem Aokim.

Na automobilové přehlídce SEMA rovněž vrcholí pohár Toyota Dream Build Challenge Cup, v jehož rámci spolupracují americké sportovní hvězdy s týmy specialistů na tuning a design s cílem vytvořit ideální model pro dobrodružné výpravy. Vítězem, kterého včera vyhlásil televizní sportovní komentátor a moderátor pořadu Top Gear USA, Rutledge Wood, je model Let’s Go Moto Tundra, tedy přepracovaná verze velkého pick-upu Toyota Tundra, obsahující plně vybavený motokrosový pit box, včetně tlakové myčky, diagnostiky, přihrádek na náhradní díly a vysoušeče závodní helmy. Na přeměně konceptu z rýsovacího prkna v realitu pracovali Justin a Josh společně s týmem Joe Gibbs Racing a firmou N-FAB specializující se na přestavby.

Potenciál přestavět libovolný model značky Toyota v pozoruhodný speciál dokládají i další přihlášené ukázky v rámci této soutěže, jako např. ultra-robustní interpretace sedanu Toyota Corolla, model Camry inspirující se ve světě rallye, nebo SUV Toyota 4Runner upravené pro freestylové lyžaře.

  •  Toyota CamRally Camry
  • Toyota Crusher Corolla
  • Toyota DC Tacoma
  • Toyota Let’s Go Moto Tundra
  • Toyota LifeTime RAV4
  • Toyota Oakley Ultimate Dream Ski 4Runner

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru