Toyota představuje model RAV4 EV vyvinutý společně s firmou Tesla

Autor: Pavel Srp - 12. 5. 2012


Toyota Motor Corporation (TMC) a Toyota Motor Sales, U.S.A, Inc. (TMS) odhalily model Toyota RAV4 EV – čistě elektrické kompaktní SUV, vyvinuté společně s kalifornskou společností Tesla Motors, Inc. (Tesla).

Ke slavnostnímu odhalení došlo během 26. Mezinárodního symposia o elektromobilech (Electric Vehicle Symposium – EVS26) v kalifornském Los Angeles, které se uskutečnilo ve dnech 6.5.-9.5.2012.

Model RAV4 EV vycházející z kompaktního SUV Toyota RAV4 používá elektrický pohon firmy Tesla a dosahuje reálného dojezdu přibližně 160 km. Vůz by se měl koncem letošního léta začít prodávat na kalifornském trhu; uvažuje se o doporučené maloobchodní ceně 49 800 USD. TMS plánuje během následujících tří let prodat přibližně 2 600 těchto vozů.

Společnosti Tesla a TMC se v květnu 2010 dohodly spolupracovat na vývoji elektromobilů a příslušných komponent, stejně tak jako v oblasti výrobních systémů a technické podpory.

Konstruktéři z Toyota Motor Engineering & Manufacturing North America, Inc. (TEMA), Tesla a TMC bezprostředně poté zahájili společný vývoj vozidla, jehož výsledkem byl koncept odhalený v listopadu 2010 na autosalonu v Los Angeles.

Nyní, přibližně dva roky od zahájení spolupráce společností Tesla a TMC, se představuje RAV4 EV potenciálním zákazníkům. Vůz se bude vyrábět v závodu Toyota Motor Manufacturing Canada, Inc. (TMMC) ve Woodstocku v provincii Ontario.

TMC podporuje využívání dalších zdrojů energie (například elektřiny) tvořících alternativu k benzínu, ve snaze omezit spotřebu fosilních paliv a snížit emise CO2. Společnost TMC počátkem roku 2012 zahájila v Japonsku a USA prodej hybridního vozu s technologií Plugin na bázi modelu Prius; zahájení prodeje na evropských trzích je plánováno na letošní léto. Ještě v letošním roce je v Japonsku, Severní Americe a Evropě naplánováno představení ultra kompaktního elektromobilu na bázi modelu iQ.

[nggallery id=794]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru