toyota-apm-tokio-2020- (1)

Toyota představila speciální vozidlo pro olympiádu v Tokiu

Autor: Tisková zpráva - 19. 7. 2019


Toyota, jakožto celosvětový partner olympijských a paralympijských her, představila nové speciální vozidlo, které usnadní přepravu na nadcházejících Olympijských hrách v Tokiu 2020. Vozidlo je určené pro sportovce, organizátory, návštěvníky, handicapované nebo starší osoby, těhotné ženy nebo pro rodiny s malými dětmi. Přepraví až šest osob a k dispozici bude 200 těchto elektromobilů s bateriovým pohonem.

Pohybovat se bude přímo v dějišti sportovních soutěží, ale i na dalších oficiálních místech, jako je např. olympijská vesnice. Část vozového parku bude zároveň sloužit na pomoc v nouzi na různých akcích v průběhu celého léta.

SEAT slaví 25 let od olympiády v Barceloně v roce 1992, podpořil ji speciálními modely

Osobní přepravník s názvem APM (Accessible People Mover) bude vyroben ve dvou variantách. Model Basic má tři řady sedadel. Při převozu osob upoutaných na vozík je možné konfiguraci změnit jejich sklopením. Z bezpečnostních důvodů je sedadlo řidiče vyvýšeno a umístěno uprostřed, aby řidič viděl na cestující a mohl řešit jejich individuální potřeby při nastupování a vystupování.

Sedadla pro pasažéry jsou přístupná z obou stran vozidla, nechybí bezpečnostní tyče po obou stranách, ale ani kotevní desky a rampy pro optimální přístup a přepravu cestujících na vozíku.

Další vozítko nazvané Relief, tedy pomoc v nouzi, má polovinu druhé řady a celou třetí řadu vyhrazenou pro nosítka s možností zajištění. Vozítko bylo zároveň navrženo tak, aby v něm měli místo dva zdravotníci na sedadlech hned vedle nosítek.

Technické parametry:

Model

Basic

Relief

Počet osob / vozidlo

Řidič + 5 cestujících
Řidič + 1 uživatel invalidního vozíku + 2 cestující

Řidič + 2 pracovníci podpory
+ 1 převážená osoba

Rozměry (m)

Délka: Cca. 3,9 x Šířka: Cca. 1,6 x Výška: Cca. 2,0

Dojezd (km)

100

Min. poloměr otáčení (m)

4,8

Nejvyšší rychlost (km/h)

19

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek