Toyota bZ Compact SUV Concept

Toyota odhalila budoucnost s modelem Toyota bZ Compact SUV Concept

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: - Foto: - 21. 11. 2022


Nový koncepční model Toyota bZ Compact SUV Concept se ve světové premiéře představuje na mezinárodním autosalonu Los Angeles Auto Show 2022. Toyota tím dává nahlédnout, jak by mohl vypadat další vývoj a rozšiřování vize pod zastřešujícím označením „bZ“, tedy Beyond Zero.

Koncepční model Toyota bZ Compact SUV Concept byl navržen jako výhradně bateriový elektromobil s čistým designem. Auto prezentuje minimalistický design ve spojení s budoucností. Koncept představuje vozidlo s nulovými emisemi, využívající udržitelné a ekologické materiály, které současně přinášejí agilní jízdní schopnosti, špičkové technologie a stylový vzhled.

Aerodynamická podoba konceptu jde ruku v ruce s futuristickým vzhledem včetně kol vytlačených do samotných rohů karoserie ve prospěch dravého postoje. Vozidlo tak evokuje dojem pohybu i ve chvílích, kdy nehnutě stojí na místě. O pokročilých technologiích vypovídají krátké převisy a šípovité tvary vozidla, zatímco zužující se kabina působí dojmem agility ve prospěch nízkého aerodynamického odporu.

Toyota_bZ_Compact_SUV_Concept-2

Ostré stylistické ztvárnění pokračuje v interiéru s luxusními povrchy a celkově výrazným vzhledem. Za zmínku stojí zejména ekologické materiály, jako například sedadla vyrobená z rostlinných a recyklovaných materiálů v souladu s motivem Beyond Zero.

Palubní osobní asistent zajišťuje propojení řidiče a zbytku posádky s vozidlem prostřednictvím zvuků a světelných prvků, které se přesouvají po kabině v reakci na požadavky či příkazy předních a zadních pasažérů.

Toyota_bZ_Compact_SUV_Concept-3

Toyota prostřednictvím filozofie Beyond Zero prezentuje vizi budoucnosti, kdy se dosahuje uhlíkové neutrality praktickým zaváděním celého portfolia produktů používajících vyspělé technologie pohonů na alternativní paliva, resp. pohonů s nulovými emisemi. Různorodé portfolio elektrifikovaných produktů pak Toyotě napomůže dosáhnout globálního cíle uhlíkové neutrality do roku 2050.

Další informace o uvedeném koncepčním modelu budou zveřejněny v prosinci 2022.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru