Toyota oznámila, že obnovuje výrobu kopií náhradních dílů pro své modely Supra A70 a A80 v rámci projektu GR Heritage Parts. Tyto díly bude Toyota prodávat na domácím i zahraničním trhu v Severní Americe nebo v Evropě.

Supra A70 se prodávala v letech 1986 až 1993, model A80 v letech 1993 až 2002. Toyota bude vyrábět kopie již nedostupných náhradních dílů a prodávat je jako díly originální, aby všichni dlouholetí příznivci modelu Supra mohli svůj vůz dále používat.

Podrobnosti o konkrétních dílech a prodejních obdobích budou oznámeny později na webových stránkách společnosti TOYOTA GAZOO Racing. Kopie náhradních dílů bude možné zakoupit u prodejců Toyota stejným způsobem jako běžné originální díly.

Legendární příběh Toyoty Supra píše novou kapitolu, pojďme se podívat na ty předchozí

Projekt GR Heritage Parts bude mít rovněž vlastní expozici na Tokijském autosalonu 2020 v mezinárodním konferenčním centru Makuhari Messe (Mihama-ku, Chiba City) po dobu tří dnů od 10. do 12. ledna 2020.

Pro Toyotu Supru A70 budou k dispozici tyto díly: hnací hřídel, kliky dveří, snímač zásoby paliva, těsnicí lišty, přední emblémy a další.

Pro Toyotu Supru A80 budou k dispozici tyto díly: světlomety, kliky dveří, posilovač brzd a další.