toyota-novy-elektromobil-suv

Toyota potvrdila, že na nadcházejícím šanghajském autosalonu představí SUV střední třídy, které bude bateriovým elektromobilem.

Nové SUV, o němž automobilka v Evropě poprvé informovala na prosincovém fóru Kenshiki, bude postaveno na nové podvozkové platformě Toyota e-TNGA, která se pyšní mimořádnou všestranností a možností snadného přizpůsobení pro nejrůznější typy produktů.

Základní princip e-TNGA spočívá v tom, že klíčové prvky zůstávají pevně na svém místě, zatímco jiné se mění. Výsledkem je možnost upravovat šířku, délku, rozvor i výšku vozidla.

Platforma e-TNGA dále umožňuje navrhovat vozidla s pohonem samotných předních či samotných zadních kol, resp. vozy s oběma poháněnými nápravami. Široká škála baterií a elektromotorů zase dovoluje přicházet s vozidly různého typu nebo způsobu použití.

Přečtěte si také:  Audi A6 e-tron concept představuje elektrickou budoucnost prémiové značky

Díky všestrannosti a flexibilitě technologie e-TNGA může Toyota navrhovat a vytvářet vozidla, která jsou nejen bateriovými elektromobily, ale též přinášejí radost za volantem a jsou krásná na pohled.

Šanghajský autosalon se pořádá od 21. do 28. dubna 2021 (dny pro veřejnost)
Dny pro novináře: 19. a 20. dubna 2021.