Faceliftovaná Toyota GT86 je zde a přináší mnoho dobrých zpráv. Přestože je hachiroku oblíbeným sportovním náčiním, největší světový výrobce vozů nelení a pro letošní rok připravil malou modernizaci. Na co se můžete těšit?

Toyota GT 86 1

Jako první změny si všimnete pozměněného exteriéru. Po modernizaci vypadá Toyota GT86 ještě výrazněji, dostala přepracovaná diodová světla včetně koncových, směrovky a rámečky mlhovek. Nové jsou i oba nárazníky, které prošly úpravami v souvislosti s tímto restylingem. Zlepšila se také kvalita materiálů v interiéru. Zákazníci si nově mohou pořídit sedadla čalouněná Alcantarou a pro změnu velurem potaženou palubní desku. Obě tyto možnosti se objeví v příplatkové výbavě. Ruku v ruce s tímto příplatkem jdou také velurové výplně dveří a kontrastní stříbrné prošívání.

Daleko zajímavější pro nás je ale fakt, že došlo také na úpravy podvozku. Ten se chlubí nově odladěnými tlumiči a tužšími pružinami, takže se prý zlepšila ovladatelnost i agilita. Detaily, jak toho bylo dosaženo, však Toyota neprozradila. První informace o úpravách pohonného ústrojí jsou veskrze pozitivní. Novinka dostala o 5 koní vyšší výkon než v současné verzi, tedy 205 koní, točivý moment vrcholí hodnotou 212 Nm. Ještě důležitější však je, že šestistupňová manuální převodovka dostala kratší převody. Zbytek zůstává stejný, roztáčí se tedy zadní kola přes samosvorný diferenciál. Díky bohu.

Co však může být problém je fakt, že Toyota GT86 modelového roku 2017 byla prozatím představena pouze ve verzi pro USA. K výstavní premiéře dojde v New Yorku. My se tak můžeme začít skupinově modlit, aby se facelift dostal také na starý kontinent!

Toyota GT 86 2