Toyota GT86 a Lexus LFA: Tým Gazoo Racing je na 24h Nürburgring připraven!

Autor: Pavel Srp - 18. 5. 2012


Letošního 40. ročníku vytrvalostního závodu ADAC 24 hodin Nürburgring na světově proslulém německém závodním okruhu se japonský GAZOO Racing Team zúčastní již pošesté.

Společnost Toyota Motor Corporation (TMC) prostřednictvím nejrůznějších závodních aktivit tohoto týmu směřuje k cíli vyrábět stále lepší vozy, k čemuž má sloužit i nasazení produktů této společnosti a jejích pracovníků do náročných závodů a soutěží. Příkladem je vytrvalostní závod na proslulé severní smyčce (Nordschleife) okruhu Nürburgring, s délkou kola přes 25 kilometrů.

Členové týmu GAZOO Racing – včetně pilotů a mechaniků – představují zaměstnance TMC s běžnou pracovní náplní v jejich domovské společnosti v Japonsku. Účast firemních zaměstnanců přímo ve víru závodních tratí dává technikům a konstruktérům zapojeným do vývoje vozů příležitost zdokonalovat jejich um a konstrukční schopnosti, s cílem přicházet s produkty, které předčí očekávání zákazníků.

Kromě vozu GAZOO Racing Lexus LFA (vůz č. 83, kategorie SP8) tento tým nasadil i dva soutěžní vozy Toyota GT86 (vůz č. 165 a 166, kategorie SP3). K vývojářům z TMC se připojí i závodníci se zkušenostmi z vytrvalostních automobilových závodů.

Před nastoupením do vytrvalostního závodu na 24 hodin se GAZOO Racing Team zapojil do závodní sezóny 2012 již letos v dubnu v rámci kratších závodů soutěží VLN2 a VLN3, kde Lexus LFA dokázal vybojovat vítězství ve své kategorii a slibného pokroku dosáhly i vozy Toyota GT86.

Po závodu VLN3 se vyjádřil pilot Akira Iida z týmu GAZOO Racing: „Náš tým má velmi dobré tempo. Naším cílem na 24 hodin Nürburgringu je udržet stabilní časy, a podle toho jsme se také rozhodli nastavit naše vozy. Dosahovali jsme nicméně dobrých rychlostí a jsme přesvědčeni o tom, že před závodem na 24 hodin budeme plně připraveni.“

Tým Toyota Swiss Racing se připojí ke GAZOO Racing na slavné trati v pohoří Eifel se dvěma závodními vozy GT86 připravenými společností Toyota Motorsport GmbH se sídlem v Německu. Oba nasazené automobily švýcarského týmu (č. 200 a 201) budou ve vytrvalostním závodu na 24 hodin soutěžit v kategorii V3 určené produkčním modelům.

Na pozadí letního představení modelu Toyota GT86 na evropských trzích chce Toyota Switzerland inspirovat novou generaci automobilových nadšenců po celém světě prostřednictvím motoristických aktivit na regionální úrovni, s využitím nejnovějšího sportovního kupé Toyota s pohonem zadních kol.

[nggallery id=827]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru