2020-Toyota_YARIS_GR_ (1)

Toyota GR Yaris dostane osmistupňový automat. Automobilka už auto vyvíjí

Od Radim Plachý | Zdroj: Motor1.com - Foto: Toyota - 28. 3. 2022 1

Jakmile nějaká Toyota dostane do názvu GR, je jasné, že půjde o zábavné auto. Aktuálně jsou v nabídce dva modely: GR Supra a GR Yaris. Zatímco Supra má výhradně automat, tak Yaris má jen manuál. Obojí se má ale změnit.

O tom, že by Toyota GR Supra měla dostat manuální převodovku, se psalo u dříve, ale teď se objevily informace o tom, že by měl naopak automat dostat malý GR Yaris. Magazín Motor1.com v článku píše, že auto už Toyota vyvíjí.

Přečtěte si také:  Peugeot představuje vylepšený ovladač automatické převodovky pro modely 208 a 2008

Má jít o klasický automat s hydrodynamickým měničem točivého momentu s osmi rychlostními stupni. Samozřejmostí má být manuální režim s možností řazení páčkami na volantu.

Magazín Motor1.com také tvrdí, že auto už se ukázalo na akci Toyota Gazoo Rally Racing Challenge, která se konala před pár dny v Japonsku. Za jejím volantem seděl i viceprezident Toyoty Shigeru Hayakawa, který si auto pochvaloval. Automat tu prý není jen kvůli snížení spotřeby paliva, ale líbit se prý bude i opravdovým řidičům. Ve videu jde o auto v čase od cca 1:18.35.

Ovšem dosud nezodpovězenou otázkou zůstává to, zda se GR Yaris s automatickou převodovkou dostane do sériové produkce, případně kdy.