Marketingová oddělení firem mají často nějaké představy o tom, jak by měly vypadat jejich reklamy, ale agentury se je snaží přesvědčit o tom, že to jde i jinak – akčněji, lépe, zábavněji. Takový scénář má i nová reklama amerického zastoupení automobilky Toyota, v níž si hlavní roli zahraje GR Supra.

Podobný případ to je i v nejnovější reklamě na Toyotu GR Supra, která vznikla v Americe. V té proti sobě sedí dvě dvojice lidí – vždy muž a žena – kteří se snaží domluvit na scénáři. Na jedné straně jsou mladí, kteří chtějí reklamu co nejakčnější,plnou kouře od gum, driftování, akce a zábavy – to třeba když řidič doručuje pizzu driftem nebo když se po cestě omylem připletete do driftovacího závodu. Na druhé straně sedí naopak starší generace, která chce reklamu klidnou a hlavně nechce nikoho urazit nebo naštvat.

Přečtěte si také:  Vodíková Toyota Mirai ujela na jednu jednu nádrž tisíc kilometrů

Reklama je natočena jako film, který ukazuje jednotlivé prostřihy na nápady, které při tomto brainstormingu padají – a to ať už jsou ty akční anebo naopak ty klidné.

V každém případě jde ale o video, v němž byly veškeré jízdní záběry opravdu natočeny v reálu a nejsou dodělávány v počítači. Ano, i ten skok!

Pro natočení videa bylo použito několik modelů Toyota GR Supra, které byly více či méně upraveny. Například auto pro skok bylo technicky téměř sériové, dostalo ale několik bezpečnostních úprav jako například opravdu tuhý vnitřní bezpečnostní rám, jiné sedadlo a podobně.

Přečtěte si také:  Test Toyota GR Supra Executive 3.0 Twin Scroll Turbo (2020)

Tohle auto filmaři opravdu nechali rozjet a pak skočit i reálně. Použili k tomu rampu, na kterou nasypali mouku, aby to bylo zajímavější. Pro dopad navíc nepoužili žádnou doskokovou rampu, ale obyčejné kartonové krabice. Po dopadu se sice autu zničilo zadní zavěšení kol – to i kvůli dodatečnému závaží vzadu kvůli vyvážení hmotnosti, aby se po skoku nepřevážilo dopředu – a zničeny byly pneumatiky a asi i kola, ale jinak to tento japoský sporťák přežil.

Další Toyota GR Supra, která byla určena pro driftování, dostala hydraulickou ruční brzdu, aby se auto do smyku dalo dostat co nejjednodušeji. Ve videu driftuje na běžných silnicích ve městě bok po boku s opravdovými driftovacími závoďáky.

Přidat komentář