Ať se nám to líbí nebo ne, budoucnost automobilového průmyslu prostě patří elektřině. Tipujeme, že za pár let budeme s nostalgií vzpomínat na pořádné motory a symfonie z výfuků. Je pravda, že už existují elektromobily nebo hybridy, které bychom si v garáži uměli představit. Ať je to BMW i3 a nebo třeba nějaká Tesla. A právě Tesle se dnes budeme věnovat.

Parta fanoušků aut – a hlavně právě Tesly – natočila vydařené video, které sice ukazuje ne vždy úplně příjemnou realitu elektromobility, ale ve výsledku vás rozhodně pobaví. Postavili vedle sebe Teslu Model S, Saab 9-5 a Toyotu Supra. Dost zvláštní automobilová parta, ale vcelku zajímavá.

V prvním případě si tahle partička porovnává zvuk, který se při vytočeném motoru line z výfuků. I Saab i Supra prozrazují, že nejsou žádná ořezávátka. A Tesla? No, ta vlastně žádné výfuky nemá.

V druhém případě si pánové, jak to bývá zvykem, porovnávají velikost toho, co se ukrývá pod kapotou. 🙂 Supra i Saab mají motorový prostor vyplněný do posledního místečka. Co tam má Tesla se prostě raději podívejte ve videu. 🙂

A třetí problém elektromobilů: dobíjení. Majitel Toyoty prostě dojel k pumpě a natankoval, majitel Tesly nabíjel 17 hodin, u auta usnul a lehce omrzl. A to je asi největší zádrhel u elektromobilů. Dobíjení trvá dlouho a jejich dojezd není kdo ví, jaký.

Tesla to v tomhle vtipném videu prohrála. Ale mezi námi, jakmile by došlo ke zrychlení, nemá konkurenci. Tak snad tahle parta ještě něco natočí. Tímhle nás celkem namlsali. 🙂