Brandýští policisté přijali v neděli 28. července 2019 oznámení o ženě se zjevnými známkami opilosti, která v Mratíně po zaparkování vystoupila z vozidla u obchodu s potravinami. Kolem půl jedenácté dopoledne si ji všiml jeden z občanů, který se jí snažil zabránit v odjezdu a duchapřítomně přivolal na místo policii. U čtyřiačtyřicetileté ženy policisté v rámci provedené silniční kontroly zjistili, že vozidlo řídila pod vlivem alkoholu s opakovaně naměřenou hodnotou tři promile. To nebyl jediný prohřešek. Žena měla navíc platnou blokaci řidičského oprávnění.

Policisté s ženou provedli nezbytné úkony trestního řízení a za účelem sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky ji vzhledem k jejímu stavu opilosti předvolali na následující den. Žena se v určeném čase v pondělí 29. července na policejní stanici opravdu dostavila, ale v horším stavu než předešlý den. Dechová zkouška u předvolané ženy prokázala hladinu tři a půl promile alkoholu. Policistům nezbylo nic jiného, než ženu poučit a předvolat na úterý 30. července.

Poté, co opustila policejní služebnu, opětovně usedla za volant vozidla, které nechala zaparkované několik set metrů opodál. Na cestě domů ji ale naštěstí policisté zastavili v Brandýse nad Labem. Dechová zkouška opětovně potvrdila přítomnost více jak tří promile alkoholu v dechu.

Do následujícího dne si žena pobyla na záchytné stanici. Za své nezodpovědné jednání se v úterý 30. července dočkala sdělení podezření za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustila ve dvou případech. Za své jednání ji hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.