Čas od času se na webu objeví seznamy nejlepších automobilových honiček nebo těch nejlepších filmových řidičů, to je hezká věc a nevidím nic špatného na tom, si čas od času pány volantu filmových pláten připomenout. Každý totiž máme nějakého svého favorita, za kterého bychom dýchali. Nás ale napadlo, že by bylo zajímavé si také připomenout jejich řidičské protiklady. Většinou nejsou moc zruční, za volantem příšerní a dost neohleduplní… Vybrali jsme pět těch řidičů, kteří se objevili v dobře známých filmech či seriálech.

Dnes tedy nepůje o žádné profesionály jako byli Steve McQueen nebo jakým je třeba Jason Statham. Ty prostě milujeme – ať už pro jejich skvělé řidičské dovednosti nebo pro jejich charisma. Dnes nám jde o ty, co pořád něco rozbíjejí nebo mizerně řídí a na silnici je potkat raději nechceme. I tak je ale máme rádi. :)

1. Homer Simpson

Jeho jízdní styly se různí podle toho, jak moc má vypito a nebo podle toho, jak moc ho štve Bart nebo Flanders. I kyž to občas vypadá na běžný den za volantem růžového sedanu, většinou se to zvrtne. Ať už jde o botičku v New Yorku, cestu na Aljašku nebo třeba pokus o to být dobrým řidičem kamionu. S Homerem se prostě niky nenudíte, jen si z něj neberte příklad. :)

2. Mr. Bean

Rowan Atkinson je bravurní britský herec, a i kyž si zahrál bezpočet geniálních a vážných rolí, všichni ho známe hlavně jako Mr. Beana. A stejně tak dobře známe jeho Mini Cooper světle žluté barvy.

Mr. Bean svoje autíčko miluje, ale za volantem dělá vše kromě pořádného řízení. Určitě si všichni vzpomenete na to, když si čistil zuby, nebo svému autíčku přidělával  nový zámek. Mr. Bean je příšerný řidič, ale vždy ze všech situací vybruslí s až neskutečnou grácií. :)

3. Řidiči z filmové série Rychle a zběsile

Těžko z šesti dílů tohohle filmového trháku vybrat jen jednoho řidiče. Je to zvláštní, ale tahle filmová série má na kontě víc zásluh, než asi kterákoliv jiná. Nejen že má na svědomí globální rozmach tuningu, ale také naprosto striktně rozděluje diváckou základnu na dva protipóly, jeden z nich filmy miluje a s neskrývaným nadšením se těší na další pokračování, a druhý se jen směje dvacetistupňovým převodovkám, nesmyslným dialogům a ještě nesmyslnějším vozům. Většina z řidičů má navíc až neskutečné štěstí a i sebešílenější nehodu přežije bez větší úhony. Je to takový styl Jamese Bonda, jen pro mladší publikum.

Přečtěte si také:  Kia Niro Plus je speciální verze pro taxislužby a poskytovatele komerčních služeb spolujízdy

4. Kobra 11

Těžko vynechat takového šílence za volantem, jakým je Semir Gerkhan. Tahle hlavní (a asi nesmrtelná :D ) hvězda německého seriálu z dálničního prostředí, Kobra 11, nejen že s železnou pravidelností demoluje svoje služební auta, kterými bývají zásadně buď BMW trojkové řady, případně Mercedesy parťáků, ale má zvláštní talent zdemolovat i půlku dálnice. Je úplně jedno, kdo mu zrovna dělá parťáka, kdo šéfovou a jestli se honí za padouchem nebo pospíchá za rodící ženou. Vždycky se mu do toho prostě něco připlete a vždycky to končí autem rozebraným na součástky. Kdo z vás někdy dálniční policii neřekne Semir? :) A mimochodem, všimli jste si, že u všech jeho nehod je vždycky nějaký karavan? :)

5. taxikář Daniel

Zapomenout nesmíme ani na Daniela, kterého ve filmové sérii TAXI ztvárnil Samy Naceri. Daniel svůj bílý Peugeot 406 (později 407) miluje asi víc než cokoliv jiného. Závidíme mu jeho garáž, která je super nakombinovaná s bydlením, milujeme jeho naprosto brutální a zbytečné úpravy, které nevynechávají pásy na sníh, megakřídlo nebo zběsilý výkon s nímž honí závodní jezdce.

Nicméně i když je za volantem jako doma, do auta bychom mu jako zákazníci asi nesedli. Cestu s ním totiž přežije jen Sylvester Stallone nebo fotbalista Djibril Cissé. Nutno dodat, že bez filmů o tomhle šíleném taxikáři a jeho trošku neschopném kamarádovi z řad policie víme, kde leží Marseille, a také to, jak dobře zní francouzský hiphop.

Přidat komentář