Tomu říkáme styl! Výletní loď má na střeše dvoupatrovou motokárovou trať

Autor: Anina Russová - 29. 11. 2018


Luxusní zaoceánské lodě bývají většinou vybavené tak dobře, že vám i dva týdny na nic nebude chybět. Vybraná kuchyně, luxusní kajuty, bazény, tenisové kurty nebo golfová hřiště. A je toho jistě mnohem víc, ale upřímně přiznáváme, že jsme na takové lodi ještě nebyli. A vlastně jsme po tom ani moc netoužili, tedy až do chvíle, než jsme zjistili, že existuje loď, která má na střeše dvoupatrové motokáry.

Ta loď se jmenuje Norwegian Bliss, která nápad s motokárami okopírovala od své sestřičky s názvem Norwegian Joy. Ovšem v tomto případě jde o malou loď a malé motokáry. Nová verze je monstrózní a podle nás jistě i báječná. A to i přes to, že motokáry, které se po nejvyšší palubě prohání, jsou čistě elektrické.

Má to svou logiku. Nikdo by asi nechtěl čichat výpary z malých benzinových motorů a jejich zvuk by navíc mohl ostatní hosty rušit. I tak to musí být neuvěřitelná jízda, když jste několik desítek metrů nad mořem, s výhledem na zapadající slunce a proháníte své přátele při napínavém závodu. Mimochodem, závodí se opravdu až nahoře. Ve spodním patře je depo a zázemí.

Ještě dodáme, motokáry zvládnou rychlost až 48 km/h a za osm kol zaplatíte 9,95 dolar, tedy asi 230 Kč. Trať je hodně úzká, takže na zkoušení maximální rychlosti asi můžete zapomenout. I tak to jistě bude skvělá, ale prý dokonale zabezpečená jízda. Nikdo by v moři skončit tedy neměl.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru