Tohle si BMW i3 rozhodně nezasloužilo. Kdosi ho ověsil šíleným tuningem

Autor: Anina Russová - 16. 6. 2019


Představte si, že jste vývojář u BMW i, tedy u divize německé značky, která se stará o elektromobilitu. A navrhnout městský elektromobil, jakým je BMW i3, není snadné. Kromě toho, že musí „nějak vypadat“, musí být velmi dobře tvarovaný z pohledu aerodynamiky. Každý kus karoserie, ale také kola jsou tu konstruována tak, aby měla co možná nejmenší odpor vzduchu. I proto mají elektromobily třeba zaslepené masky. Nepotřebují žádný přívod vzduchu a díky tomu navíc proudící vzduch auto lépe obtéká.

Lidé, kteří taková auta navrhují, s tím mají obrovské množství práce a pak přijde někdo, kdo z jejich práce udělá frašku. Smutnou a navíc ohyzdnou frašku. Asi jako ten, který upravil BMW i3 do podoby, která kombinuje tuningu z devadesátek a vesmírnou loď k tomu.

Test elektromobilu BMW i3s BEV (2018)

Tuning je fajn věc, pokud se k ní však přistupuje s nějakým citem. To, co označujeme za devadesátkový styl, je jen hloupé naplácání neskutečných plastů na karoserii tak, aby to sice nedávalo smysl, ale zato, aby to zaujalo. Ale ne v tom úplně pozitivním smyslu…

BMW i3 z galerie dostalo nesmyslné nasávače vzduchu, zvláštní boční žábry, ne úplně hezky vyhlížející kola, ale hlavně brutální nárazníky. Ve výsledku tak vypadá hlavně směšně.

Víme, že vkus má každý jiný. A víme, že existuje nepřeberné množství druhů a stylů tuningových úprav. Jen tohle prostě není hezké. Ani trochu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru