1970-subaru-360-police-car

Tohle roztomilé policejní Subaru může být vaše. Je na prodej

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: RM Sotheby's - 25. 3. 2020


Víte, jaké bylo před více než 60 lety vůbec první Subaru? Byl to model Subaru 360, malé a roztomilé autíčko, které se do už tehdy přeplněných japonských měst skvěle hodilo. A jedno takové Subaru bude na prodej na začátku května v aukci, navíc jde o bývalý policejní vůz.

Subaru 360 se začalo prodávat v roce 1958. Šlo o malé auto, vážící jen 453 kilogramů s monokokem a s díly karoserie z laminátu. O pohon se staral dvouválcový motor uložený mezi nápravami. Prodeje běžely až do roku 1971 a vyrobeno bylo na 392 tisíc vozů.

Jeden z těch vůbec posledních vyrobených kusů, si objednalo i novozélandské ministerstvo dopravy a zapojilo ho do policejních služeb. I policejní speciál pohání původní malý dvouválec s 18 kW/25 koňmi, takže na pronásledování ujíždějících řidičů to úplně není. Motor je spojen se čtyřstupňovou převodovkou. 

Auto je v prodeji s kompletní policejní výbavou jako je typické policejní černobílé lakování, logo ministerstva na dveřích, majáky, ale i siréna. Nechybí ani policejní klobouky.

Jedno z těch vůbec nejroztomilejších policejních aut na světě ale asi nebude levné. Výhodou ale je, že se bude prodávat bez rezervy, tedy prodej bude za jakoukoliv konečnou nabídkovou cenu. Objeví se v aukci RM Sotheby’s Elkhart Sale, která se bude konat 1. a 2. května 2020 v indickém městě Elkhart. Kartu auta najdete zde.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek