BMW-Z3-AC-Cobra-Kit

Tohle není AC Cobra – to jste asi poznali – je to přestavěné BMW Z3. Kit si můžete koupit i vy

Autor: Pavel Srp - Zdroj: ebay.co.uk - Foto: ebay.co.uk - 15. 3. 2020


Stavba replik klasických automobilů není nic divného. Někdy se to povede lépe a takřka nemusí být nic poznat, jindy naopak hůře a jde o naprosto vyhozené peníze. V galerii si můžete prohlédnout také jednu repliku. Ta je postavena na základech roadsteru BMW Z3 a má vypadat jako AC Cobra. Do jaké skupiny patří, to necháme na vás.

BMW Z3 dnes není nijak zásadně drahé auto, stačí vám na něj i jen něco přes sto tisíc korun. To za opravdový americký roadster AC Cobra byste zaplatili nesrovnatelně více. A nemusí to být ani opravdový originál, ale i věrné repliky, jejichž cena zpravidla startuje těsně pod milionem korun.

Nové Porsche 911 GT3 RS by mělo zůstat u atmosférického motoru, výkon bude vyšší

Koupíte-li tedy za sto tisíc BMW a přihodíte k tomu dalších 2950 liber (v přepočtu cca 86 tisíc korun), můžete si vlastní „AC Cobru“ postavit. Kit od Classic Coachworks, kteří ho vyrábějí, můžete koupit tady na ebay.

Za své peníze dostanete komplet přední kapotu s blatníky v jednom kuse, boční nástavce prahů či zadní kapotu s blatníky opět v jednom kuse. Na původním musíte přední blatníky, nárazník i kapotu sundat. Vyřezat musíte i zadní blatníky a sundat je z auta i s víkem kufru. Na BMW Z3 tak zůstávají jen původní dveře, rám okna a střecha.

Přestavba bavorského roadsteru na americkou klasiku nebude sice nijak jednoduchá, ale asi nijak složitá věc. Přesto se nabízí otázka, jestli to za to vůbec stojí. Už jen pohled na fotky jasně dokazuje, že takhle AC Cobra opravdu nevypadá, ale „proti gustu žádný dišputát“…

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek