Škoda Superb Combi s lakem Amazonian zelená naživo

Tohle je barva, kterou Škoda začala speciálně nabízet ve Velké Británii v rámci oslav korunovace krále Karla III.

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Škoda - Foto: Pavel Srp, Škoda - 7. 5. 2023


Včera proběhla ve Velké Británii slavnostní korunovace nového krále Karla III. V rámci toho tamější zastoupení automobilky Škoda přidalo pro několik svých modelů speciální zelenou „královskou“ barvu. Jde o barvu, kterou si na auto už nějaký čas můžeme objednat i v České republice, ale ve Velké Británii v nabídce nebyla.

Korunovace nového panovníka je (nejen) ve Velké Británii obrovská událost, protože královna Alžběta byla na trůnu od 6. února 1952 do 8. září 2022, vládla tedy dlouhých 70 let a 214 dní. V rámci této události se britské zastoupení automobilky Škoda rozhodlo nabídnout speciální lak karoserie, který odkazuje na tradiční zelenou British racing green. Jmenuje se zelená Amazonian, má sice jiný odstín než britská závodní zelená, ale naživo vypadá skvěle. Máme ji totiž na aktuálně testované Škodě Superb Combi.

Jak už možná správně tušíte, není to tedy úplně nová barva, jde o barvu z příplatkového zvláštního lakování za 34 tisíc korun. Ta je u nás dostupná pro Octavii a pro Superb, ale ve Velké Británii v nabídce nebyla. Škodovka ji tam teď do nabídky zařadila, ale nepojmenovala ji jako amazonskou zelenou, nýbrž jako královskou zelenou „Royal Green“. Dostupná tam bude pro modely Octavia, Superb a Kodiaq, ale jen v nejvyšších výbavách.

Nové mdoely Škoda s královskou zelenou barvou bude možné objednávat od úterý 9. května 2023. Více informací je přímo na webu britského zastoupení automobilky Škoda.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru