Tisíce koní nemají jen supersporty, ale i upravená Honda Odyssey

Autor: Pavel Srp - 7. 11. 2013


Mysleli jste si, že tisíce koní musejí mít jen supersporty nebo auta, která jsou k tomu tak trochu určená? Chyba! Tisíc koní může mít klidně i rodinný minivan!

Podívejte se na tuhle Hondu Odyssey, která zvenku vypadá – až na hodně snížený podvozek a nová kola Fifteen52 – vcelku normálně. Její výkon byste do ní ale určitě neřekli. A o jakém čísle se to bavíme? Schválně si tipněte.

Pod kapotou je benzínový motor V6 o objemu 3,5 litru. Do sání však vzduch neproudí atmosféricky, ale pod tlakem ho tam foukají dvě turbodmychadla Turbonetics BTX7265. Samozřejmě nejde o jediné úpravy. S takovou porcí koní musela přijít i výměna některých vnitřností motoru, jako jsou písty, hlavy válců, vstřikovače paliva, nová je elektroniku AEM nebo nový výfuk a tak dále. Na závěr samozřejmě musela být přeprogramována řídící jednotky tak, aby vše fungovalo tak, jak má. A ten výkon? V motoru téhle rodinné krabičky je neskutečných 1 029 koní!

I když auto pochází z Ameriky, nenajdete tady automatickou převodovku. Motor je spojen s klasickým manuálem a výkon se přenáší JEN (!!) na přední kola.

Úpravu má na svědomí v Evropě zatím nepříliš známá společnost Bisimoto a představena byla na letošní SEMA Show.

-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru