Tipy na nadcházející víkend: motocyklová noční vyjížďka Prahou, ale i veterány pro celou rodinu

Autor: Anina Russová - Zdroj: Internet - Foto: Pavel Srp - 16. 7. 2020


Letošní léto je hodně zvláštní. Velká vedra se nám, pro některé naštěstí, zatím vyhýbají a kvůli koronaviru ještě před pár týdny nebylo vůbec jisté, že se dočkáme nějakých srazů. Naštěstí se šíření nemoci lehce zbrzdilo, takže si o víkendech můžeme užívat alespoň některých autařských akcí. A tento víkend je jich spousta, vybíráme některé z nich.

Burácení v Údolí

Středomoravský klub automobilistů a motocyklistů Olomouc spolu s obecním úřadem Hlubočky pořádá v sobotu jednodenní setkání pro automobily i motocykly do roku výroby 1968. Akce proběhne u Kulturního domu Na Letním, kam se účastníci začnou sjíždět už po deváté hodině ranní. Kolem desáté odstartuje tréninková jízda do vrchu Posluchov. V 11 hodin se tamtéž pojedou měřené jízdy. V půl druhé odpoledne pak odstartuje spanilá jízda všech účastníků po okolí.

Veteránem za Krtečkem do Jizerských hor

V sobotu 18. července se koná 7. ročník zábavného dne s veterány pro celou rodinu. Sraz je v devět hodin ráno u Muzea hraček v Jiřetíně pod Bukovou. Na akci přijedou veterány z celé Evropy, proto se bude soutěžit o nejvzdálenějšího účastníka srazu. V plánu je výlet krajem Jizerských hor nebo soutěž elegance. Akce je určená pro vozidla do roku 1985, novější auta smějí přijet jen po poradě s pořadateli. Účastníci s auty do roku výroby 1939 a motocykly budou platit poplatek 50 Kč, do roku 1945 budou platit 100 Kč a auta do roku výroby 1985 pak 150 Kč.  

Memoriál Rudolfa Utěšila Klánovice

V sobotu 18. července se ke kostelíčku v pražských Klánovicích sjedou historická auta a motocykly, aby se po poledni vydala na projížďku po okolí. Součástí akce je přehlídka dobových kostýmů a soutěž elegance. Startovné je pro posádky dobrovolné.

Hollywood US cars

Po celý víkend se v Holýšově na západě Čech koná americký víkend, tedy sraz amerických aut a motorek. Majitelé amerických aut se nemusí nikde registrovat, do areálu bude vpuštěno každé auto americké výroby. Vjezd za vůz se neplatí, platí pouze posádka. Po celý víkend proběhne celá řada akcí pro návštěvníky i účastníky srazu. V plánu je postupná přehlídka účastnických aut, show zápas v americkém fotbale, soutěž v pití tupláků a pojídání hamburgerů i módní přehlídky. Posádka amerického auta za vjezd zaplatí 250 Kč, návštěvník bez auta 300 Kč. Fotogalerie z loňského ročníku je ke zhlédnutí zde.

Prague Night Ride 2020

V sobotu večer očekávejte v Praze zvýšený počet motorek všeho druhu. Koná se totiž 12. ročník největší oficiální noční jízdy metropolí. Sraz účastníků je v Čestlicích na parkovišti u obchodu Albert a to po 20.00. V deset večer se účastníci vydají na vyjížďku po Praze. Cíl vyjížďky je po 23.00 u bobové dráhy na Proseku. Akce se každoročně účastní několik stovek motorek, rozhodně tedy bude na co se dívat.

Křenovická Jízda

V sobotu se v Křenovicích u písku koná tradiční sraz veteránů a youngtimerů. Jde již o 11. ročník, který účastníkům i návštěvníkům slibuje zábavu pro celou rodinu, ale také orientační závod s úkoly. Startovné je 300 Kč.

Setkání historických vozidel

Pátý ročník setkání historických vozidel se koná v sobotu u Muzea motocyklů ve Svratouchu. Pro účastníky je připravena vyjížďka historických vozidel po okolí se zastávkou u zámečku Karlštejn. Návštěvníci si mohou užít jak přehlídku aut, tak velkou nabídku občerstvení. Pro děti bude na místě připraven stánek Besipu. Účastníci akce platí 120 Kč za vozidlo.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru