Tipy na akce a srazy. Podzimní víkend 28. 9 – 29. 9. 2019 bude ještě vonět benzinem

Autor: Anina Russová - 26. 9. 2019


Podzim už se začíná hlásit o slovo a tak se brzy budeme muset rozloučit s další sezónou srazů a automobilových setkání či přehlídek. Tento víkend je tak jeden z posledních, který bude nabitý auty, která pak možná jejich majitelé uklidí do garáží a znovu na světlo světa vytáhnou až na jaře.

Svatováclavská vyjížďka

V sobotu se v okolí Jičína můžete potkat s celou řadou historických aut. Jede se totiž pohodová vyjížďka po hradech, zámcích a pamětihodnostech Nového Jičína a okolí. Ukončení akce proběhne odpoledne na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Zde si také budete moci prohlédnout všechny účastníky akce. Vstup je zdarma.

Distinguished Gentleman’s Ride

Výjimečně zabrousíme i mezi motorky, protože akce s názvem Distinguished Gentleman’s Ride za to rozhodně stojí. Tato charitativní jízda, kdy finance vybrané za startovné budou předány do charitativní organizace Movember, se koná i v šesti městech České republiky – v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Turnově a Třebíči a to v neděli 29. září. Ve stejný den se ale tato jízda koná prakticky po celém světě! Doporučujeme sledovat web pořadatele, kde budou postupně uvolněny podrobnosti nedělní jízdy. Další informace najdete zde.

XXII. NAROZEMINI

Od pátku 27.9. do neděle 29.9. se koná 22. ročník tradičního setkání majitelů a příznivců klasických anglických vozů MINI, spojeného s orientační rally, dovednostními soutěžemi a doprovodným programem. Centrum celé akce bude v Hotelu Medlov ve Fryšavě. V sobotu v 9 hodin ráno odstartuje hlavní soutěž, která bude zase v hotelu ukončena kolem čtvrté hodiny odpolední.

15. Vinobraní s Mercedesy

Během celého víkendu se ve Znojmě koná vinobraní, jehož součástí bude sraz vozů Mercedes-Benz. Pořadatel konkrétně očekává majitele a příznivce značek Mercedes-Benz, Benz, DMG, Mercedes, Daimler, Smart, Maybach, Austro-Daimler, Hanomag, Puch, Unimog, a dalších vozidel vybavených agregáty Benz, Maybach, Daimler, DMG a Mercedes-Benz od roku výroby 1886 až po současnou produkci. V sobotu ráno budou všechna účastnická auta projíždět přes Horní náměstí ve Znojmě. Během dopoledne se pak účastníci vydají na projížďku po okolí. V neděli v 10 hodin dopoledne všechny Mercedesy vyrazí na spanilou jízdu za hranice, konkrétně do Rakouska, do tamního muzea sportovních aut.

17. Svatováclavská jízda

V sobotu se v Mladé Boleslavi koná již tradiční Svatováclavská jízda. Na akci se sjíždí desítky klasických škodovek, ale nechybí také třeba Trabanty nebo řada historických motocyklů. Samotná projížďka historických vozů městem začne v 9:30. Následně se účastníci představí v areálu Městského fotbalového stadionu. Vstupné je zdarma.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek