Tip na výlet: v Táboře vystavují marcipánová slavná auta

Od Anina Russová | 1. 12. 2015 0

Taky už vás nebaví to sychravé počasí za okny? A také máte tendence leda tak sedět doma a dívat se na televizi? To tedy ne! Máme totiž pro vás skvělý tip na výlet, při kterém určitě dostanete také chuť na něco sladkého. V Muzeu čokolády a marcipánu v Táboře mají nádhernou výstavu plnou větších či menších modelů slavných aut.

Jde především o historická a filmová auta. Očima si budete moci vychutnávat Mr. Beana v životní velikosti i s jeho Austinem Rover Mini, slavné auto Večerníčka, Aston Martin Jamese Bonda nebo věrné kopie taxíků z New Yorku nebo Londýna. Kromě podobizny Mr. Beana a jeho Mini, kteří jsou z čokolády, jsou všechny modely především z marcipánu, jenž je potažen speciálním lakem, aby byl odolnější. A ještě se na chvilku vraťme k Mini a Mr. Beanovi. Postava váží 65 kilogramů, model auta 300 kilogramů a jeho výroba trvala 420 hodin.

Pokud jste dostali chuť jet se do Tábora podívat. můžete vyrazit každý den včetně všech svátků a to v době od 10 do 17 hodin. Za vstupné zaplatí dospělí 130 Kč a děti 90 Kč.