Tiff Needell vyrazil v pick-upu na okruh a ujel všem – video

Autor: Anina Russová -   24. 2. 2017


Když už máte tu možnost vyrazit na nějaké volné jízdy na závodní okruh, asi sáhnete po alespoň lehce sportovně laděném autě. Ne tak Tiff Needell, tedy fantastický pilot (bývalý závodník formule 1), novinář a moderátor pořadu Fifth Gear.

Tiff Needell se totiž rozhodl, že nejlépe se na okruhu Silverstone bude vyjímat nejrychlejší užitkové auto na světě, tedy Vauxhall VXR8 Maloo. Že vám to nic neříká? Pak vám tenhle pickup v rychlosti představíme.

Ačkoliv se dá použít jako pracovní nástroj, a obstojí v tom jistě dobře, jde spíše o sportovní náčiní. Nabídne snížený podvozek, poháněnou zadní nápravu se samosvorným diferenciálem a ostře řezané rysy karoserie. To nejzajímavější ale najdete pod kapotou. Tam je totiž osmiválec o objemu 6,2 litru s přeplňováním kompresorem. Ten disponuje výkonem 536 koní, točivým momentem 671 Nm a z klidu na 100 km/h zrychlí za 4,6 sekundy. Mimochodem, jeho maximální rychlost je 250 km/h.

A právě tenhle „peklostroj“ vzal Tiff tam, kde většinou potkáváme super auta. Schválně píšeme většinou, protože třeba na Nurburgringu se čas od času objeví třeba i dodávky. :) Tiff si s pickupem vychutnal takřka všechny profesionální i neprofesionální soupeře. Jediný, kdo mu ujel, byl řidič Lamborghini Huracán upraveným pro závody GT3.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *