„The one and only“ Škoda Superb v USA: Jak na něj reagují lidé? Srovnávají ho s BMW nebo Audi! – video

Od Pavel Srp | 9. 3. 2015


Automobilka ŠKODA nemá v severní Americe oficiální zastoupení a vozy této značky se tam neprodávají. Když tam škodovku potkáte na silnici, rovná se to zázraku. A o takový zázrak se nedávno postaral jeden irský novinář Bob Flavin, který se rozhodl uspořádat takévý experiment.

Bob nechal do zámoří (do Washingtonu) dovézt končící generaci Škody Superb s pravostranným řízením, za její volant nechal posadit nic netušící američany a ptal se jich na jejich ničím a nikým neovlivněný názor. Jaké bylo (nejen) jeho překvapení, když lidé auto srovnávali s prémiovými značkami jako BMW nebo Audi.

Přečtěte si také:  Škodovka uspořádala bezemisní závod. Chtěla ukázat, kam až došla čistá mobilita

Superb na tamějších silnicích nemá homologaci, tento konkrétní kousek v nejvyšší výbavě Laurin&Klement s naftovým motorem se tam může pohybovat jen díky diplomatických registračním značkám, ale kdyby homologaci dostal – třeba jeho nová generace – možná by měla automobilka postaráno o další velmi zajímavá prodejní čísla. Zatím si tam tak zájemci o koncernovou limuzínu mohou koupit „jenVolkswagen Passat.

Co myslíte? Je to video nahrané a nebo je opravdu autentické a odcházející Škoda Superb způsobuje opravdu tak pozitivní a pochvalné reakce?